Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak zmienić tłuszcz w mięśnie?

W czasach, gdy pracowałem w jednym ze sklepów z suplementami dla sportowców, często zdarzało mi się słyszeć pytanie, które zawarłem w temacie tego artykułu. Zadawali je zarówno młodzi entuzjaści sportów siłowych, którzy dopiero co zapisali się na siłownię, jak i również osoby – sądząc po sylwetce – trenujące już od dłuższego czasu.

Zresztą, kto z nas tak naprawdę nie chciałby ćwiczyć i odżywiać się w taki sposób, by zamienić tkankę tłuszczową w mięśnie? Cóż, na przeszkodzie w osiągnięciu wyżej określonego celu stoi tak naprawdę tylko jeden problem: fizjologia…

Skąd wzięło się przekonanie o zamianie tłuszczu w mięśnie?

Niestety, nasze organizmy nie wykształciły w toku ewolucji mechanizmów, które umożliwiających przemianę związków o charakterze lipidowym (takich jak triacyloglicerole zmagazynowane w tkance tłuszczowej) w białka, z których zbudowane są mięśnie. Skąd więc to przekonanie, że taka transformacja jest w ogóle możliwa? Możliwe, że niektórzy zbyt dosłownie traktują marketingowe opisy zamieszczone na ulotkach promujących rozmaite suplementy diety.

Fakt, iż jakiś preparat może zarówno wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej, jak i budowanie mięśni, nie oznacza wcale, że jest to możliwe w tym samym czasie i że odbywa się to na zasadzie przemiany tłuszczu w mięśnie.

Przykładowo, poprzez suplementację aminokwasami rozgałęzionymi BCAA wspieramy budowę muskulatury w okresie stosowania diety i treningu na masę, jak i przyspieszamy redukcję tkanki tłuszczowej w czasie prowadzenia diet redukcyjnych. Nie oznacza to jednak, iż aminokwasy mają magiczną moc przezwyciężania praw fizjologii.

Na co możemy więc liczyć?

Poprzez przemyślane zabiegi treningowe, żywieniowe i suplementacyjne możemy, zależnie od postawionego celu, uzyskać przyrost masy mięśniowej bądź też redukcję tkanki tłuszczowej. Jeszcze raz podkreślam, że niestety nie może się to odbywać na zasadzie przemiany oponki umiejscowionej wokół pasa w wyrzeźbione bicepsy.

To, co powinieneś zrobić to postawić przed sobą realny cel i starać się dobrać odpowiednie metody, by go zrealizować. Tak się składa, że do najskuteczniejszych środków bezapelacyjnie należą: dieta, trening, regeneracja i przemyślana suplementacja.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.