Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Szukasz trenera personalnego? Oto kilka wskazówek, by wybrać dobrze

Praca z trenerem personalnym może przynieść niesamowite rezultaty, ale tylko pod warunkiem, że trafisz na kompetentną osobę. Nie trzeba długo szukać i rozglądać się po klubach fitness, by dostrzec, jak często to indywidualne podejście wcale indywidualnym nie jest. Ten sam plan treningowy dla każdego klienta niezależnie od poziomu sprawności i zaawansowania, identyczne zalecenia żywieniowe, braki we własnej technice wykonywania ćwiczeń, spóźnianie się, a także rozmawianie przez telefon czy też notoryczne wysyłanie smsów – to tylko niektóre przewinienia. Ale zapewniam was, że wśród rzeszy nieprofesjonalnych trenerów można znaleźć „prawdziwą perełkę”. Przeczytajcie, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze.

Uprawnienia, certyfikaty, doświadczenie

Podczas rozmowy zapytaj o przebyte kursy, sprawdź, czy mają potwierdzenie w certyfikatach. Oczywiście ogromna ilość „zaliczonych” szkoleń wcale nie świadczy o tym, że nasz potencjalny trener jest świetnie wykształcony i ma wiedzę oraz doświadczenie. Daje jednak pogląd na to, czy się rozwija, czy szuka nowych rozwiązań i czy dba o to, by praca z klientem nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia podopiecznego.

Nie mniej ważne od „papierków” będzie jego doświadczenie. Nie ma lepszej metody, niż poproszenie o rekomendacje byłych/obecnych klientów. Jeżeli trener będzie wymigiwał się od takiego rozwiązania, to może świadczyć o tym, że osoby, które z nim ćwiczyły, nie sypałyby komplementami, wypowiadając się na temat współpracy.

Słucha, pyta, notuje – skupia się na Tobie

Już podczas pierwszej rozmowy zobacz, czy trenerowi faktycznie zależy na tym, aby ci pomóc, czy też tylko dużo mówi o sobie i własnych osiągnięciach, aby dobrze się sprzedać. Jeśli nie usłyszysz pytań dotyczących stanu zdrowia, przebytych urazów i kontuzji, własnych oczekiwań i obaw – trafiłeś źle. Gdy jesteście razem – niezależnie, czy to będzie sesja treningowa, czy też rozmowa, powinien być skoncentrowany wyłącznie na tobie.

Spokojny i łagodny, czy też pokrzykujący dyktator?

Zastanów się, z jakim typ trenera będzie ci się dobrze ćwiczyło oraz po prostu spędzało czas. Pamiętaj, że trening to nie kilkadziesiąt minut spędzonych w milczeniu, lecz stałe komunikowanie się. Jeżeli na co dzień jesteś spokojny, pokrzykiwanie nie motywuje cię do działania, tylko wprowadza w stan podenerwowania, to nie podejmuj współpracy z trenerem, wydającym rozkazy, „wulkanem energii”. Jeśli masz żywiołową naturę, silną osobowość, to instruktor będący ucieleśnieniem spokoju, nie da ci powera do działania.

Potrzeby specjalne

Niejednokrotnie opieki trenerskiej szukają osoby, których stan zdrowia wymaga dodatkowego nadzoru, kontroli i pomocy podczas ćwiczeń. Przebyta kontuzja/uraz, ciąża, zaawansowany wiek wymagają specjalnego traktowania – w takich przypadkach szukaj osoby, który ma doświadczenie i specjalizuje się w danym zagadnieniu. Dodatkowym atutem będzie, jeżeli w ramach swoich działań współpracuje/kontaktuje się ze specjalistami z danej dziedziny. Upewnij się, że będzie on w stanie sprostać twoim wymaganiom.

Wygląd zewnętrzny – istotny?

Estetyczna, sportowa sylwetka wzbudza zaufanie. Klient widzi to w taki sposób: jeżeli trener wie, jak zadbać o swoje ciało, to pomoże również mi. Jeśli zaś widzisz, że trener jest zaniedbany, a podczas rozmowy o treningu i zdrowym stylu życia popija wysoko słodzone napoje gazowane, przegryzając batonikiem – jak najszybciej rozejrzyj się za znalezieniem innego ;-)

Z drugiej strony, jeśli trener jest np. zbyt umięśniony jak na twój gust i boisz się, że trenując pod jego okiem, będziesz tak wyglądać, spytaj się, jaki ma staż treningowy, ile czasu na to poświęca w skali tygodnia. Szybko wyprowadzi cię z błędnego przekonania, że po 3 miesiącach na siłowni zyskasz tak zbudowane ciało.

Nie bój się zadawać pytań, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości. Musisz mieć stuprocentową pewność, że oddajesz się w dobre ręce. Pamiętaj, że chodzi nie tylko o poprawę twojej sylwetki, lecz także o zdrowie. Nie decyduj się na pierwszego lepszego napotkanego w klubie trenera, porozmawiaj z kilkoma. Inwestujesz w siebie – działaj z głową.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.