IDZIEMY RAZEM PO TWOJĄ FORMĘ! 40% RABATU NA PLAN DIETETYCZNY I TRENINGOWY! SKORZYSTAJ Z KODU "40PT"

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Trener Personalny – (nie)zbędny?

Pomimo tego, że baza siłowni oraz fitness klubów jest obecnie bardzo rozbudowana, to problematyczną kwestią jest dostosowanie harmonogramu naszego dnia do grafiku zajęć w klubie. A gdy nawet uda nam się znaleźć wolne popołudnie i możemy pójść poćwiczyć, to tłumy skutecznie zniechęcają. Pozajmowane maszyny, harmider, brak miejsc na najlepsze zajęcia oraz instruktorzy, którzy zajmując się kilkunastoma-kilkudziesięcioma osobami na raz, nie mają możliwości, by poświęcić tyle uwagi, byśmy poprawne wykonywali wszystkie ćwiczenia. Ba, nawet gdy już znajdą czas, to okazuje się, że ich wiedza jest powierzchowna lub … niestety żadna.

Stąd też coraz bardziej popularny staje się zawód trenera osobistego. Za tę usługę zapłacimy na pewno więcej niż za karnet na siłownię, ale – zakładając, że będziemy pod opieką doświadczonego profesjonalisty – zyskujemy kompleksową opiekę treningowo – dietetyczną.

Zalety współpracy z trenerem personalnym

  • pełna dyspozycyjność od poniedziałku do soboty (a często również w niedziele) w godz. 6-22 lub nawet dłużej, jeżeli jest taka potrzeba;

  • często dysponuje własną salką treningową, na której nie będą przeszkadzali wam inni ćwiczący;

  • stale kontroluje poprawność wykonywanych ćwiczeń, dzięki czemu nie nabierzesz złych nawyków i nie będziesz „kaleczyć” techniki, co nie dość, że uchroni cię od kontuzji, to jeszcze znacząco wpłynie na efektywność treningu;

  • dobierając trening oraz obierając strategię żywieniową, uwzględni twój stan zdrowia (przebyte kontuzje/urazy, dolegliwości, np.: problemy wynikające z siedzącego trybu życia, choroby, np. problemy z tarczycą, cukrzyca);

  • zaproponuje trening odpowiedni do twoich preferencji oraz obranego celu. Chciałbyś schudnąć, lecz nie chcesz uczęszczać na zajęcia grupowe, a siłownia cię nudzi? To nie jest problem. Jest szereg innych możliwości (takich jak: trening w terenie, w domu, z użyciem TRX, gum, piłek, izometryczny, różne formy aerobów i wiele, wiele innych), a trener personalny przedłoży taką, która w połączeniu z dietą, przyniesie oczekiwane rezultaty;

  • otrzymasz wskazówki żywieniowe, możecie wybrać się na wspólne zakupy spożywcze, podczas których nauczysz się jak rozsądnie wybierać produkty, a nawet zrobi „nalot” na kuchnię w celu skontrolowania lodówki i oczyszczenia jej z niezdrowego jedzenia;

  • cały czas monitoruje twoje wyniki, co sprawia, że na bieżąco może skorygować założenia treningowo – dietetyczne;

  • nie jesteś zobligowany do podpisania umowy na rok, formę rozliczenia/zasady współpracy ustalasz indywidualnie;

  • zmotywuje cię do wysiłku i udowodni, że jesteś w stanie dać z siebie o wiele więcej, niż ci się wydaje.

Wady współpracy z trenerem personalnym

Największą wadę stanowił będzie brak wyżej wymienionych zalet. Szansa, że trafisz na człowieka z przypadku, który wymyślił sobie, że zrobi interes życia, pracując w tej profesji, jest ogromna. Być może nawet będzie legitymował się certyfikatami, ale jeżeli nie przekłada się to na wiedzę i brak mu doświadczenia…uciekaj, bo, poza stratą pieniędzy, ryzykujesz również własnym zdrowiem, a w najlepszym przypadku brakiem rezultatów. Barierę może stanowić kwestia finansowa, ale jeżeli wiesz, że stała współpraca nie wchodzi w rachubę, to pomyśl o kilku spotkaniach (zwłaszcza, jeżeli jesteś osobą początkującą).

Po czym poznać, że masz do czynienia z profesjonalistą?

Podczas pierwszego spotkania, lub też przed nim (np. mailowo), zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety, w której powinny znaleźć się m.in. pytania dotyczące stanu twojego zdrowia, przebytych kontuzji, kondycji, sposobu żywienia, trybu życia oraz celu, który chciałbyś osiągnąć.

Te informacje będą stanowiły punkt wyjścia do dalszej współpracy. Jeżeli jednak dostaniesz dietę opartą na parówkach i jogurtach owocowych, a trening identyczny, jak inne jednostki korzystające z jego usług, to z pewnością nie będzie to osoba godna zaufania.

Kompetentny trener, pomimo tego, że posiada ogromną wiedzę, nie jest ekspertem od każdego „trudnego” przypadku. Stąd też, co jest oczywiście in plus, współpracuje i konsultuje się z innymi specjalistami (ortopedzi, fizjoterapeuci, rehabilitanci, dietetycy). Jeżeli twierdzi, że wie wszystko – kłamie ;-)

Pamiętaj, że to nie wygląd decyduje, który trener jest lepszy. Oczywiście estetyczna sylwetka jest ważna, ale nie mniej istotne jest doświadczenie oraz umiejętność pracy z drugą osobą. Cierpliwość, empatia, motywowanie – te cechy są nie do przecenienia. W jego obecności musisz czuć się komfortowo, musi być między wami swoista „chemia”.

Podsumowanie

Na pytanie, czy korzystać z usług trenera personalnego zdecydowanie odpowiem „tak”. Upewnij się tylko, że trafisz w ręce profesjonalisty. Dobry trener współtworzy twój sukces!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.