Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Kuchnia
Bezpieczny spalacz, który naprawdę działa

Bezpieczny spalacz, który naprawdę działa

PoTreningu

Zgodnie z obiegową opinią preparaty wspomagające odchudzanie dzielą się na takie , które nie nic nie dają i na takie, które wspomagają odchudzanie, ale często powodują przy okazji bezsenności i rozdrażnienie. Pojawiający się w niektórych kręgach kult niemalże narkotycznego pobudzenia sprawił, iż wiele osób uważa, że jak po porcji termogenika nie trzęsą się ręce – to znaczy, że trzeba wziąć „mocniejszy”.

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 90 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 6000 posiłków i 600 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę

Tymczasem rolą tzw. „spalaczy tłuszczu” nie jest silne pobudzenie, a jak sama nazwa wskazuje: wspomaganie procesu odchudzania. Wbrew dość często przewijającym się opiniom, oprócz spalaczy pochodzących „zza oceanu”, jest kilka rodzimych produktów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Jak działa bezpieczny, ale skuteczny spalacz? Dobry, ale przyjazny termogenik „wykrada nam kalorie”, ale robi to „niepostrzeżenie”, nie wpływając przy tym negatywnie na nasze samopoczucie. Ze względu na pewną zawartość kofeiny może wystąpić lekkie pobudzenie i wręcz poprawa nastroju, podobne do tego, które ma miejsce po wypiciu filiżanki kawy. Niektóre osoby mogą doświadczyć także lekkiego uczucia „rozgrzania”, ale jest to kwestia mocno indywidualna. Zazwyczaj po prostu po treningu ubrania są bardziej mokre niż w okresie w którym suplement nie był stosowany – co związane jest z większym wydatkowaniem energii. Absolutnie nie pojawiają się jednak: niepokój, rozdrażnienie, bezsenność czy spadek libido, czego doświadczają często entuzjaści mocniejszych wrażeń stosujący preparaty, które oprócz dużych dawek kofeiny zawierają także dodatek  dimetyloamyloaminy czy johimbiny. Dobrze dobrany preparat działa „treningo-podobnie”, czyli naśladuje i wzmacnia efekt zwiększonego wysiłku, przy czym – co istotne – może być od niego niezależny.

Zobacz polecany przez nas spalacz tłuszczu >

Jakie składniki powinien posiadać bezpieczny, ale skuteczny spalacz? Podstawowymi składnikami powinny być komponenty pochodzenia naturalnego takie jak ekstrakt z zielonej herbaty, będący źródłem galusanu epigalokatechiny; ekstrakt z imbiru dostarczający bioaktywnych gingeroli, czy wyciąg z zielonej kawy bądź ostrokrzewu paragwajskiego zawierający kwas cholorogenowy. Ważnymi składnikami są też synefryna z gorzkiej pomarańczy, kapsaicyna i piperyna z pieprzu kajeńskiego i czarnego. Dobry, bezpieczny spalacz powinien zawierać także kofeinę, jednak w ilości mieszczącej się w granicach rozsądku (około 100mg na dawkę). Dzięki takiej kompozycji składników aktywnych możliwe jest osiągnięcie zwiększonego wydatku energetycznego poprzez nasilenie procesu termogenezy – czyli produkcji ciepła – w przebiegu którego zużywane są zapasy energii zamagazynowane w tkance tłuszczowej.

Reasumując: bezpieczny spalacz, który naprawdę działa nie powinien ani powodować efektów ubocznych ze strony układu nerwowego, ani też nie musi być horrendalnie drogi. Jego stosowanie nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia i przynosi oczekiwane efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej.

Znakomitym przykładem bezpiecznego i skutecznego preparatu jest Clenburexin firmy Trec.