Dieta indywidualna  najlepszym sposobem na poprawę sylwetki!

Okres wiosenno-letni to czas kiedy zainteresowanie rozmaitymi odchudzającymi dietami wyraźnie wzrasta. Na forach internetowych pojawiają się masowo pytania o modne w danym sezonie modele żywieniowe takie jak choćby popularna od pewnego czasu dieta proteinowa i rozmaite jej wcielenia. Każdy kto ma coś do „zgubienia’ chciałby się tego pozbyć szybko i efektywnie, bardzo często szczególną popularnością cieszą się rozwiązanie, które nie pokrywają się raczej z zasadami zdrowego żywienia. Jeśli stoisz właśnie przed dylematem „jaką dietę wybrać” chciałbym zaproponować Ci proste i skuteczne rozwiązanie.

Przeczytaj koniecznie:

Czy suplementy mogą zastąpić dietę?

Problem: permanentne jo-jo.

Oczywiście możesz eksperymentować z rozmaitymi wynalazkami żywieniowymi na którym chodną gwiazdy filmowe czy fundować sobie ekstremalnie restrykcyjne głodówki w celu uzyskania „natychmiastowego efektu”. Musisz się jednak liczyć z jednym, istotnym, przykrym i nieuniknionym raczej następstwem: efektem jo-jo. Nawet jeśli uda Ci się stracić 4kg w ciągu pierwszego tygodnia, w kolejnych odrobisz to z nawiązką. Wydaje Ci się, ze Ciebie to nie spotka? Cóż, zastosuj „szybką-dietę”, a przekonasz się jak złudne jest to przekonanie i jak silnych frustracji jest źródłem. 

Przyczyna: brak kompatybilności.

Diety z kolorowych gazet, czy skopiowane od koleżanek czy kolegów zazwyczaj mają jeden podstawowy walor: nie są dopasowane do Twoich potrzeb. Choć łączy nas – ludzi – wspólny pakiet genów, to w istocie rzeczy jesteśmy bardzo różni. Zaobserwować to można zarówno po wyglądzie zewnętrznym, jak i po naszym charakterze czy wrażliwości na działanie rozmaitych czynników , w tym pokarmu. Wreszcie też nasz plan dnia, nasza aktywność, fizyczna, nasze preferencje kulinarne – również są różne. Popularne i masowo stosowane diety niestety nie biorą tych wszystkich aspektów pod uwagę i dlatego są trudne do utrzymania w praktyce i mało efektywne w dłuższej perspektywie czasowej. 

Rozwiązanie: dieta indywidualna.

Jeśli poszukujesz naprawdę skutecznego sposobu na zgubienie nadmiaru kilogramów, poprawę estetyki sylwetki, potrzebujesz diety dopasowanej do Twoich potrzeb, która w swoich założeniach weźmie pod uwagę nie tylko cel jaki przed sobą stawiasz, ale i Twoje potrzeby, możliwości i upodobnia. Takiej diety nie znajdziesz niestety w ulubionym piśmie, nie opowie Ci o niej kolega czy koleżanka. 

Skąd więc ją wziąć?

Diety indywidualne układa dietetyk, warto więc udać się po poradę do specjalisty który kształcił się w tej dziedzinie. Jeśli cenisz sobie wygodę, czas i przede wszystkim pieniądze możesz także skorzystać z usługi on-line wykupując plan żywieniowy w naszym serwisie:http://potreningu.pl/plany. Wystarczy jedynie że wypełnisz krótka ankietę, a najdalej w ciągu 24 godzin otrzymasz indywidualnie dopasowany jadłospis i możliwość kontaktu z dietetykiem. Istnieje także opcja wykupienia pakietu z planem treningowym i konsultacji z wykwalifikowanym trenerem. 

Wnioski. 

Zamiast wdrażać niedopasowane diety-uniformy dające jedynie chwilowy (lub żaden) efekt zdecydowanie lepiej jest zastosować dietę ułożoną indywidualnie. Korzyści w takim wypadku nie ograniczają się do uzyskania trwałego efektu w postaci wymarzonej sylwetki, ale także polegają na systematycznym poszerzaniu wiedzy z zakresu właściwego komponowania posiłków czy zestawianiu ćwiczeń. Oczywiście dietę indywidualnie dopasowaną można spróbować układać na własną rękę jednak skorzystanie z pomocy specjalistów pozwala oszczędzić czas i uniknąć wielu kosztownych nieraz błędów.