Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

10-dniowy detoks od cukru pomoże ci skutecznie zerwać ze słodkim nałogiem

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo cukru spożywamy w ciągu dnia. Nie chodzi tylko o słodycze, ale także o produkty, które mają ukryty w sobie cukier, na przykład napoje gazowane, jogurty, soki owocowe, sosy do sałatek, itp. Wystarczy zacząć dokładnie czytać etykiety, by przekonać się, że jest on w większości artykułów spożywczych, po które sięgamy.

Dlaczego warto przeprowadzić detoks od cukru? Badania naukowe udowodniły, że cukier jest częstą przyczyną otyłości i wielu przewlekłych chorób. Ponadto obniża odporność, powoduje próchnicę, odpowiada za wahania nastroju i spadek energii, a przede wszystkim silnie uzależnia. Nie trzeba dodawać, że cukier to puste kalorie – jeżeli zależy nam na zgrabnej sylwetce, warto wykluczyć go z diety, gdyż nie zawiera on żadnych pożytecznych dla nas składników, a wręcz przeciwnie - jest przyczyną wypłukiwania z naszego organizmu cennych witamin i minerałów.

Jak skutecznie rzucić cukier? Ze słodkim nałogiem pomoże ci zerwać dziesięciodniowy detoks, który składa się z IV etapów. Będzie on doskonałą okazją, by sprawdzić, jak zareaguje na odstawienie cukru nasz organizm.

Etap I

Postaw na metodę małych kroków. To najskuteczniejszy sposób, by zmienić codzienne przyzwyczajenia. Zastosuj kilka małych zmian, które w efekcie dadzą duży efekt.

  • przestań słodzić kawę i herbatę,
  • omijaj fast foody,
  • pij dużo niegazowanej wody,
  • sięgaj po aromatyczne przyprawy takie jak: cynamon, goździki, imbir, itd.

Etap II (dni 1-5)

  • Zacznij przygotowywać samodzielnie posiłki w domu.
  • Warto też ograniczyć spożywanie owoców – oczywiście są bardzo zdrowe i powinny się znajdować w naszym jadłospisie, ale chodzi o odzwyczajenie się od słodkiego smaku na czas detoksu.
  • Eksperymentuj w kuchni i wprowadzaj nowe smaki – dzięki temu skutecznie przejdzie ci ochota na słodycze.
  • Pamiętaj, by w twojej diecie znalazło się chude białko. Wołowina, indyk, ryby, owoce morza – te produkty sycą na długi czas i zmniejszają uczycie głodu.

Etap III (dni 5-10)

W tej fazie detoksu nasz organizm zaczyna się oczyszczać. Mogą pojawić się takie objawy, jak bóle głowy, mdłości, osłabienie – to efekt wydalania toksyn z organizmu. Postaraj się go przetrwać, a nieprzyjemne dolegliwości w ciągu kilku dni powinny zniknąć.

  • Włącz do diety tłuszcz – do posiłków dodawaj olej lniany, kokosowy czy oliwę. Sprawią, że dłużej będziesz odczuwać sytość i pomogą zwalczyć napady głodu.
  • Ważny jest też odpoczynek. Postaraj się unikać stresujących sytuacji i wysypiać.

Etap IV

Postaraj się na stałe wprowadzić zmiany do swojego sposobu odżywiania. To wcale nie jest takie trudne! Słodkie gazowane napoje możesz zastąpić świeżymi sokami bez dodatku cukru. Na śniadanie zamiast tostu z dżemem zjedz tost z awokado i oliwą. Jeżeli dopada cię bardzo duża ochota na słodycze sięgnij po gorzką czekoladę, taką która ma minimum 75% kakao.

Jakich efektów możesz się spodziewać, gdy odstawisz cukier?

  • Po 10-dniowym detoksie od cukru znacząco poprawi się twoje samopoczucie. Będziesz wypoczęta, pełna energii i wigoru.
  • Zaczniesz lepiej wyczuwać nowe smaki - słodki smak nie będzie już zagłuszał innych bodźców smakowych.
  • Poprawi się wygląd twojego ciała. Zauważysz, że cellulit stanie się mniej widoczny, schudniesz kilka kilogramów, twoja cera stanie się bardziej promienna.
  • Poprawi się twoja koncentracja i jakość snu.
  • Po 10 dniach bez cukru przekonasz się, że czujesz się lżej i o niebo lepiej.

Więcej informacji w serwisie: myfitness.pl

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.