Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Białkowe śniadanie syci na dłużej

Białkowe śniadanie syci na dłużej
Jeśli należysz do osób, które zaczynają dzień od porcji owoców i dwóch pełnoziarnistych tostów z sałatą i pomidorem w przekonaniu, że jedzą zdrowe i wartościowe śniadanie, a przy tym borykasz się z nieustanną potrzebą podjadania w późniejszych porach dnia, mam dla Ciebie dość ciekawe informacje. To co dostarczasz swojemu organizmowi w postaci tak zaprojektowanego posiłku to oprócz pewne j dawki witamin i błonnika przede wszystkim

Tak, tak – wiem, że węglowodany „dostarczają energii”, ale wcale nie jest powiedziane, że powinny stanowić główny składnik pierwszego porannego posiłku. Równie dobrym, albo i nawet lepszym rozwiązaniem może być śniadanie białkowe.

Za chęć zjedzenia pokarmu odpowiada wiele czynników, między innymi aktywność hormonów takich jak grelina, która inicjuje uczucie głodu oraz cholecystokinina, która głód hamuje. Oczywiście również i inne hormony wpływają na mechanizmy związane poboru pokarmu, ale w tym artykule nie będziemy się nimi zajmować. Wg wyników holenderskich badań wysokobiałkowe śniadanie skorelowane jest z niższym poziomem greliny i potencjalnie wyższym poziomem cholecystokininy niż ma to miejsce w wypadku śniadania składającego się głównie z węglowodanów. Innymi słowy proteinowy posiłek zmniejszać może apetyt skuteczniej niż posiłek bogaty w węglowodany.

Źródła: Effect of a high-protein breakfast on the postprandial ghrelin response. Blom WA, Lluch A, Stafleu A, Vinoy S, Holst JJ, Schaafsma G, Hendriks HF.

W artykule mówimy o: Dietetyka i zdrowe odżywianie Odchudzanie Ladies śniadanie

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: