Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co jeść na mieście?

Jesteś na diecie, zdrowo się odżywiasz. Na co dzień samodzielnie przygotowujesz posiłki. Przychodzi weekend, a dieta odchodzi w odstawkę. Tu wypad do kina, tam wyjście do restauracji ze znajomymi, a w niedziele obiad u dziadków. Weekend nie musi oznaczać dietetycznej katastrofy. Nie musisz też rezygnować z życia towarzyskiego. Wystarczy, że zaczniesz dokonywać dobrych wyborów.

Zasada numer jeden. Nie wychodź z domu wygłodzony. Gdy planujesz wyjście do kina czy na prywartkę, lepiej zjedz posiłek w domu. Jeśli tego nie zrobisz z dużym prawdopodobieństwem dopadnie Cię głód i ulegniesz pokusie zjedzenia tego, co wpadnie Ci w ręce. W kinie będzie to popcorn i cola, a na prywatce alkohol i czipsy.

Gdy będziesz najedzony, istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że pochłoniesz dużą paczkę popcornu lub czipsów. Oczywiście nie zawsze musimy sobie wszystkiego odmawiać i jeść tylko i wyłącznie jedzenie przygotowane samodzielnie w domu. Weekendowe wyjście do restauracji nie musi być dietetyczną katastrofą. Zdrowe odżywianie nie powinno być dla Ciebie katorgą. Jeśli sprawiają Ci przyjemność wyjścia do restauracji w gronie znajomych, nie rezygnuj z nich.

Zamawiając posiłek wybieraj mądrze

Mądrze, czyli jak?

W menu każdej restauracji można znaleźć dania, które spełniają wymagania diety.

Po pierwsze zrezygnuj z wszelkiego rodzaju frytek i mięs przygotowywanych w głębokim oleju. Są one bogatym źródłem tłuszczy uwodornionych, które są szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia, jak i sylwetki.

Zamawiając mięso wybieraj grillowane zamiast smażonego, najlepiej bez skórek i panierek.

Zawsze szukaj potraw ze świeżych, jak najmniej przetworzonych składników. Sałatki z mięsem, rybą czy jajkami, dania złożone z ziemniaków lub ryżu czy kaszy oraz mięsa lub ryby będą doskonałym wyborem. Świetną alternatywą mogą być również świeże zupy- krem z warzyw.

Zaczynaj posiłek od jedzenia warzyw

Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z przystawki i skupienie się na daniu głównym. Przystawki przed posiłkiem wpływają bowiem na zaostrzenie apetytu.

Zrezygnuj ze słodzonych i gazowanych napojów. Do picia wybierz wodę. Jeśli decydujesz się na alkohol wybierz wino, najlepiej wytrawne lub półwytrawne. Jeden kieliszek dobrego wina nie będzie miał ogromnego wpływu na Twoją dietę.

Pamiętaj, że nawet w czasie odchudzania raz na jakiś czas można sobie pozwolić na małe odstępstwo i zjeść coś, na co po prostu mamy ochotę. Nawet jeśli będzie to pizza i szarlotka z lodami. Nie wpłynie to negatywnie na efekty naszej redukcji pod warunkiem, że nie będziemy dokonywać takich wyborów zbyt często.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.