Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co i jak jeść w ciągu dnia, żeby nie tracić wagi?

Co i jak jeść w ciągu dnia, żeby nie tracić wagi?
Kiedy inni walczą z nadmiarem kilogramów, Ty zmagasz się z ich utrzymaniem? Długie dnie w pracy, szybkie przekąski zamiast wartościowych posiłków nie są Twoim sprzymierzeńcem w utrzymaniu prawidłowej wagi? Niżej przedstawiam kilka skutecznych sposobów na podtrzymanie masy ciała.

Jedz częściej

Kiedy zmagasz się z niedowagą, możesz czuć się pełny szybciej, dlatego staraj się jeść więcej mniejszych posiłków w ciągu dnia.

Wybieraj pokarmy bogate w składniki odżywcze

Chcąc nabrać ciała, nie rzucaj się na słodycze i kiepskiej jakości kalorie. Zdrowe odżywianie i dieta bogata w składniki odżywcze pomoże dostarczyć organizmowi potrzebnych mikro- i makroskładników niezbędnych do utrzymania prawidłowej masy ciała. Wybieraj pełnoziarniste pieczywo, makarony i płatki zbożowe oraz częściej sięgaj po owoce i warzywa, nabiał oraz orzechy i nasiona. Waga zdobyta na produktach niskiej jakości również jest niskiej jakości.

Pij koktajle typu "gainer"

Nie sięgaj po dietetyczne ani gazowane słodzone napoje. Zamiast tego pij "gainery" lub koktajle na bazie odżywki białkowej, mleka i owoców. Pozwoli to dostarczyć Ci energię i białko potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania i pozwoli utrzymać masę ciała.

Nie pij przed jedzeniem

Niektórzy twierdzą, że picie płynów przed posiłkami osłabia apetyt. Choć istnieje wiele sprzecznych badań, lepiej jest pić po zjedzonym posiłku.

Jedz zdrowe przekąski

Masło orzechowe, ser, suszone owoce czy awokado są wartymi uwagi przekąskami. Staraj się mieć zawsze pod ręką jedną ze swoich ulubionych przekąsek i jedz, kiedy tylko czujesz głód.

Ogranicz spożycie cukru

Nawet jeśli zmagasz się z niedowagą, unikaj pokarmów bogatych w cukier rafinowany. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na deser, ale większość smakołyków powinna być zdrowa i dostarczać organizmowi składników odżywczych. Babeczki z otrębów, chleb bananowy czy musli z owocami to dobry wybór na codzienną chwilę słodkości.

Postaw na trening siłowy

Choć dieta jest kluczowa w utrzymaniu kilogramów, to trening siłowy pomoże Ci przybrać na wadze. Budowanie mięśni poprzez trening siłowy sprawi, że będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie, a ćwiczenia dodatkowo pomogą pobudzić apetyt.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.