Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Dieta 2400 kcal - przykładowy jadłospis

Dieta 2400 kcal - przykładowy jadłospis
Dieta bardzo często kojarzy się z wyrzeczeniami, ciągłą walką z głodem, odmawianiem sobie jakichkolwiek kulinarnych przyjemności. Taki podejście niestety bardzo często prowadzi do tego, że po krótkim okresie intensywnego odchudzania rezygnujesz z dalszych prób, bo uważasz, że to za trudne. Potem wracasz do złych nawyków i koło się zamyka.

Dieta powinna być smaczna, przyjemna i budować odpowiednie nawyki żywieniowe – a nie być tylko okresem przejściowym. Najlepsze rezultaty zawsze przyniesie odpowiednio dopasowany i indywidualny jadłospis, dostosowany do potrzeb i smakowych preferencji konkretnej osoby. Podczas przygotowywania takiej diety należy wziąć pod uwagę aktywność fizyczną, wiek, wagę i płeć osoby, tak, aby dostarczyć jej wszystkich niezbędnych mikro- i makroskładników.

Dieta 2400 kcal - przykładowy jadłospis

Warto wyeliminować z diety wysokoprzetworzone produkty, które nie tylko zawierają bardzo dużo kalorii, ale często przyczyniają się do złego stanu skóry, zmęczenia i osłabienia. Najlepiej skupić się na prostych, naturalnych produktach, a ich smak podkręcić odpowiednią mieszanką ziół i przypraw.

Śniadanie:

  • Jajecznica na maśle z szynką, pomidorami i szczypiorkiem.

Lunch:

  • Shake proteinowy z jogurtem naturalnym, bananem, garścią malin i kostką gorzkiej czekolady.

Obiad:

  • Polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo-pieczarkowym z pieczonymi warzywami: cukinią, bakłażanem, dynią i pietruszką.

Podwieczorek:

  • Sałatka owocowa z dowolnych, sezonowych owoców.

Kolacja:

  • Kanapki z pełnoziarnistego, żytniego pieczywa z serkiem farmerskim. Dodatkowo jajka na twardo i słupki z warzyw – ogórka i papryki.

Warto podkreślić, że dieta bogata w błonnik wymaga dobrego nawodnienia organizmu – 3 litry wody to minimalna, niezbędna wartość, dzięki której błonnik nie zakleja jelit i sprawia, że przez długi czas utrzymasz sytość, bez uczucia ciężkości. Dzięki połączeniu diety i treningów z pewnością otrzymasz pożądane efekty.