Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta 3D Chili – czy faktycznie pomoże mi schudnąć?

Tak jak każda pojawiająca się na rynku nowa żywieniowa strategia, tak i dieta 3D Chili stanowić podobno ma rewolucję w odchudzaniu, zapewniając, jak głoszą reklamy, trójwymiarowe efekty (spalanie tłuszczu, utrwalenie efektów oraz modelowanie sylwetki). Wyjątkowość diety 3D Chili polega rzekomo na wykorzystaniu unikalnych właściwości przypraw takich jak chili, czarny pieprz, cynamon, bazylia czy imbir… Czy jednak można powiedzieć, że jest to skuteczny i bezpieczny sposób walki z nadprogramowymi kilogramami?

Odchudzająca moc przypraw…

Przyznać trzeba, iż przyprawy stanowią niedoceniane, a wyjątkowo cenne źródło związków mogących wpływać w sposób pożądany na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Co więcej, niektóre z przypraw faktycznie wspomagać mogą  proces spalania tłuszczu: czy to nasilając termogenezę (chili, imbir), czy też usprawniając działanie niektórych hormonów (cynamon, bazylia). Absolutnie jednak nie należy przeceniać ich mocy, wiara w to, że zwiększenie spożycia przypraw stanowi uniwersalny sposób na walkę z nadprogramowymi kilogramami jest po prostu naiwna. Przyprawy stanowić mogą przysłowiową wisienkę na torcie, nie determinują jednak wpływu diety na sylwetkę. Na czym więc polegają odchudzające właściwości diety chili 3D?

A jednak kalorie

Chociaż w opracowaniach marketingowych wyraźnie podkreślane jest, że dieta chili 3D nie jest tak restrykcyjna jak inne popularne, kolorowe diety, to zwrócić należy uwagę, iż jest to po prostu gotowy, niskokaloryczny jadłospis. Dwudziestoośmiodniowy zestaw posiłków, który miałem okazję oceniać, okazał się być nie tylko bardzo restrykcyjny energetycznie (ok. 1000 kcal na dzień), ale nie dostarczał wymaganej ilości niezbędnych składników odżywczych takich jak wapń, żelazo czy cynk. Jeśli chodzi o smakowitość potraw, to przyznać należy, iż wybrane pozycje w menu prezentowały się ciekawie, były też takie, których nie odważyłbym się wypróbować (np. jogurt zmieszany z kopiastą łyżeczką cynamonu). W zasadzie wyższą wartość prezentowały ogólne zalecenia żywieniowe, niż sam jadłospis.

Skuteczność diety

Osoby, które zastosują się do otrzymanego planu żywieniowego bez wątpienia schudną, wynikać to będzie nie tyle jednak z obecności przypraw co z niskiej kaloryczności potraw. Problem w tym, że wbrew pozorom tak niską podaż energii trudno utrzymać w praktyce, a nawet jeśli się to uda efektem będzie dość szybkie spowolnienie metabolizmu. Problem w tym, że skuteczność diety w praktyce zależy głównie od stopnia dopasowania do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Trudno powiedzieć by dieta ta była dopasowana indywidualnie, stąd też trudno wystawić jej wysoką notę. W sieci jest wiele gotowych, niskokalorycznych jadłospisów, biorąc pod uwagę fakt, iż za ten konkretny trzeba dodatkowo płacić, opcja wydaje się mało atrakcyjna. Czy warto stosować tę dietę? Myślę że odpowiedź nasuwa się sama…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.