Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Najlepsze produkty spożywcze na piękną cerę

Najlepsze produkty spożywcze na piękną cerę
Piękna i promienna cera nie tylko dodaje pewności siebie, ale również odzwierciedla ogólny stan zdrowia. Chociaż większość ludzi koncentruje się na pielęgnacji skóry od zewnątrz, stosując kremy nawilżające, filtry przeciwsłoneczne i inne produkty do pielęgnacji skóry, przestrzeganie pożywnej, dobrze skomponowanej diety jest jednym z najważniejszych czynników utrzymania zdrowej, młodo wyglądającej skóry. To, co spożywamy, ma bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry. Warto zatem zastanowić się, co jeść, aby cieszyć się zdrową, piękną cerą.

Truskawki

Truskawki są bogate w substancje korzystnie wpływające na zdrowie skóry, takie jak witamina C, antocyjany, kwasy fenolowe i flawonoidy. Witamina C jest szczególnie ważna dla naszej cery, ponieważ chroni komórki skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i jest niezbędna do produkcji kolagenu.

Rosół gotowany na kościach z kurzymi łapkami

Rosół gotowany na kościach z dodatkiem kurzych łapek jest bogaty w kolagen. Należy pamiętać, że gotuje się na wolnym ogniu przez dość długi czas (6-8 h). Tak zwany rosół kolagenowy ma wiele właściwości zdrowotnych. Pozytywnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie, hamuje rozwój infekcji spowodowanych przez wirusy, a także wspomaga trawienie.

Nasiona słonecznika

Co na lepszą skórę? Nasiona słonecznikaNasiona słonecznika są bogate w witaminę E, która działa jako silny przeciwutleniacz w organizmie. Odgrywa ona ważną rolę, ponieważ chroni komórki skóry przed uszkodzeniami słonecznymi, reguluje stany zapalne i bierze udział w syntezie białek kolagenu i elastyny, które pomagają skórze rozciągać się i zachować jej młodzieńczy wygląd. Nasiona słonecznika są również bogate w selen i cynk, które są minerałami odgrywającymi ważną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry.

Skorupiaki

Skorupiaki, takie jak ostrygi, raki, kraby czy homary to dobry wybór, jeśli chcesz mieć zdrową, promienną skórę. Skorupiaki są nie tylko skoncentrowanym źródłem minerałów wspierających skórę, takich jak selen, cynk i miedź, ale są także bogate w białko i przeciwzapalne kwasy omega-3.

Szczególnie ostrygi są bogate w cynk – minerał, który reguluje stany zapalne skóry i stymuluje gojenie się ran, oraz selen – minerał o silnych właściwościach przeciwutleniających, który pomaga chronić komórki skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i promieniami UV.

Brokuły

Brokuły są dobrym źródłem błonnika, który wpływa pozytywnie na jelita, są one również bogate w witaminę C i przeciwutleniacze. Polifenole z brokułów pomagają w spowolnieniu oznak starzenia i mogą również chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV. Działają przeciwzapalnie, przyspieszają regenerację skóry i mogą pomóc poprawić krążenie krwi i elastyczność skóry. Jedzenie warzyw, takich jak brokuły, dostarcza organizmowi składników odżywczych potrzebnych do utrzymania zdrowej skóry.

Koktajle

Co na lepszą skórę? KoktajleKoktajle to jeden z najlepszych sposobów na połączenie różnorodnych produktów wspierających skórę w jednym pożywnym napoju. Koktajle sporządzone z owoców bogatych w witaminę C, takich jak truskawki, zdrowego źródła tłuszczu, takiego jak oliwa z oliwek lub masło migdałowe, oraz źródła białka, np. odżywki białkowej to pyszny sposób na dostarczenie skórze energii od środka.

Dodanie hydrolizowanego kolagenu w proszku do smoothie może przynieść działanie wzmacniające skórę. Badania sugerują, że suplementacja kolagenem może spłycić zmarszczki, poprawić elastyczność i nawilżenie skóry.

Podsumowanie

Kluczem do zdrowej skóry jest zrównoważona dieta, która dostarcza różnorodnych składników odżywczych. Włączając powyższe produkty do swojej codziennej diety, wspierasz procesy regeneracji skóry i pomagasz utrzymać jej zdrowy, promienny wygląd.

Źródła: https://dpcj.org/index.php/dpc/article/view/dermatol-pract-concept-articleid-dp1201a18

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.