Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak trening na siłowni zmienia kobietę?

Jak trening na siłowni zmienia kobietę?
Trening siłowy przynosi nam wiele niezaprzeczalnych korzyści. Ćwicząca kobieta staje się silniejsza i zgrabniejsza, ale to nie są jedyne pozytywne skutki. Trening siłowy pomaga lepiej wykorzystać możliwości swojego ciała, zyskać pewność siebie i przeciwstawić się oczekiwaniom społecznym dotyczącym tego, jak „powinnaś” wyglądać, ale czy to wszystko? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, co regularny trening siłowy może wnieść do Twojego życia.

Trening siłowy to nie tylko zmiany fizyczne

Trening siłowy zmienia nie tylko Twój wygląd fizyczny. Zmienia także Twoje spojrzenie na siebie i świat. Walka z wyzwaniami, jakie stanowi obciążenie, dodatkowa seria czy większa ilość powtórzeń zmienia Twoją perspektywę i sposób myślenia na temat tego, jak postrzegasz swoje ciało, jak się cenisz i jak poruszasz po świecie.

Można śmiało powiedzieć, że trening siłowy staje się przestrzenią do poznania siebie w nowy sposób, do nabrania do siebie większego zaufania, ale też szacunku i większej odpowiedzialności za swoją tożsamość.

Trening siłowy to rewolucja w Twoim wnętrzu

To, że trening siłowy przynosi fizyczne korzyści dla Twojego organizmu takie jak poprawa zdrowia serce, zwiększenie gęstości kości, siły i oczywiście poprawę sylwetki, to już wiesz. Teraz czas na docenienie tego, jak zmienia on Twoje samopoczucie psychiczne i emocjonalne.

Jeśli kiedykolwiek trenowałaś i przez dłuższy czas trzymałaś się pewnych założeń i treningowych, i dietetycznych, a ponadto dążyłaś do realizacji swoich celów, to dobrze wiesz, ile pracy Cię to kosztowało. Doskonale pamiętasz, jak było ciężko na początku i ile siły musiałaś włożyć w to, by pokonać swoje słabości.

Przeszłaś przez jeden kryzys, drugi kryzys… I wyszłaś z tego silniejsza — nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Nauczyłaś się, że Twój organizm nie tylko jest w stanie podnieść więcej kilogramów, ale także jest w stanie poradzić sobie w sytuacji, w której był pewny, że już nie da rady. Tak, to naprawdę bardzo wzmocniło Twoje wnętrze i zapewne pomogło Ci dokonać postępów także w innych sferach życia.

Trening siłowy sprawia, że czujesz, że masz moc

Nie do opisania są emocje związane z sukcesem na sali treningowej. Tylko ten, kto tego doświadczył, wie, jaka to radość, kiedy udało się pokonać swoją słabość, pobić rekord czy zwalczyć kryzysowy moment. To uczucie triumfu jest aż trudne do opisania.

Co więcej, te "supermoce" nie są ograniczone do ścian sali do ćwiczeń siłowych, ale przenikają do każdego aspektu Twojego życia, budując jednocześnie poczucie wartości i zmniejszając stres. Zdolność do podnoszenia i przenoszenia rzeczy, których wcześniej nie mogłaś, jest niesamowicie wzmacniająca.

Z każdym powtórzeniem stajesz się silniejsza, pewniejsza siebie i bardziej odporna. Ciężary są po prostu narzędziem pozwalającym poznać swoje możliwości i poczuć w sobie ducha wojownika.

Podsumowanie

Trening siłowy to coś więcej niż podnoszenie ciężarów w celu poprawy siły, budowania mięśni czy redukowania tkanki tłuszczowej. To także kształtowanie swojego wnętrza i mnóstwo pozytywnych zmian, które sprawiają, że zaczynasz dokonywać rewolucji także w innych sferach swojego życia.

Źródła: The Mental Health Benefits Of Strength Training | Psychology Today Mental Health Benefits of Strength Training in Adults - Patrick J. O'Connor, Matthew P. Herring, Amanda Caravalho, 2010 (sagepub.com) (PDF) Mental Health Benefits of Strength Training in Adults (researchgate.net)

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.