Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak usunąć rozstępy

Rozstępy są bez wątpienia istotnym defektem estetycznym, często – trudnym do zaakceptowania, stąd też sporą popularnością cieszą się rozmaite kremy i zabiegi, które podobno pozwalają się ich pozbyć. Kto jednak podjął się walki z rozstępami, ten wie, że jest to wyjątkowo trudne i gdy już się pojawią, to domowymi sposobami niestety nie da się z nimi wygrać. Również zabiegi oferowane przez profesjonalne gabinety kosmetyczne nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Jakich metod warto więc spróbować, a z którymi należy dać sobie spokój?

Maści i kremy. Zgodnie z zapewnieniami producentów ich regularne stosowanie „usuwa” rozstępy i zapobiega ponownemu powstawaniu. Czy tak jest w praktyce? Kto stosował ten wie, że niestety - nie. żadne smarowidła dostępne w marketach czy aptekach – choć nieraz sprawiają, że blizny stają się mniej widoczne – nie są w stanie ich całkowicie usunąć. Owszem, jako element profilaktyki sprawdzić się mogą całkiem nieźle, jako lek – w żadnym wypadku. 

Mezoterapia. Jest to zabieg polegający na śródskórnym wprowadzeniu specjalnych substancji czynnych metodą igłową lub bezigłową (zabiegi są bezbolesne). Choć jednorazowa sesja w zasadzie żadnych efektów przynieść nie może, to przy regularnie powtarzanych zabiegach można spodziewać się poprawy estetyki ciała – rozstępy staną się o wiele mniej widoczne. Niestety zabieg ten, choć jest bardziej skuteczny niż smarowanie kremem czy masaże nie usuwa rozstępów zupełnie.

Mikrodermabrazja i dermabrazja. Są to zabiegi, które polegają na ścieraniu górnych warstw skóry, przy czym zdecydowanie bardziej skuteczna w usuwaniu rozstępów jest dermabrazja, która dociera głębiej, nawet do poziomu skóry właściwej, gdzie w warstwie siateczkowatej inicjuje odnowę struktur włóknistych. Dermabrazja jest jednym ze skuteczniejszych sposobów zmniejszania rozstępów. Mikrodermabrazja swoim zasięgiem obejmuje jedynie wierzchnie warstwy naskórka i nie stanowi skutecznego rozwiązania omawianego tutaj problemu.

Terapia laserowa. Ta dość inwazyjna metoda może być stosowana już we wczesnej fazie pojawienia się rozstępów (lasery pulsacyjno-barwnikowe), jak i w okresach późniejszych (lasery frakcyjne). Skuteczność tych zabiegów jest dość wysoka, po zabiegu rozstępy stają się niemal niewidoczne (poprawa oceniana na około 70%).  Podobnie jednak jak ma to miejsce w przypadku wysoce skutecznej dermabrazji całkowite usunięcie rozstępów jest i przy użyciu tej metody niestety niemożliwe.

Reasumując: można powiedzieć, że istnieje przynajmniej kilka skutecznych metod walki z rozstępami, przy czym pogodzić raczej należy się, z tym że ich całkowite usunięcie jest raczej nierealne. Przy pomocy techniki laserowej czy metody takiej jak dermabrazja można sprawić, że rozstępy staną się niemal zupełnie niewidoczne. Niestety większość takich zabiegów jest relatywnie droga, a całkowity koszt kuracji może sięgać kilku tysięcy złotych.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.