Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego kobiety powinny ćwiczyć na siłowni? 5 powodów

Dlaczego kobiety powinny ćwiczyć na siłowni? 5 powodów
Regularna aktywność fizyczna w postaci treningu siłowego w wyobrażeniu wielu pań jawi się jedynie jako prosta droga do utraty kobiecych krągłości i przemiany w terminatora w spódnicy. Obawa przed nadmiernym rozwojem muskulatury jest dość powszechna, co ciekawe propagowana jest również przez panów, którzy wizyty w klubie fitness traktują jako wyłącznie męską domenę. Tymczasem lęk przed niekontrolowanym i nagłym pojawieniem się ogromnych bicepsów jest nieuzasadniony, a regularny trening siłowy wiąże się z wieloma korzyściami - nie tylko w przypadku mężczyzn, ale również i kobiet.

Poprawa estetyki ciała

Przemyślany trening całego ciała w połączeniu z odpowiednim sposobem odżywiania to doskonały sposób na skorygowanie ewentualnych mankamentów urody. Wiele kobiet jest niezadowolonych ze swoich ud, pośladków, ramion czy brzucha. Siłownia to idealne miejsce na poprawę ogólnej estetyki sylwetki, rozwój strategicznych partii mięśniowych sprawi, że ciało będzie wyglądać młodziej i bardziej atrakcyjnie. Nie wystarczy być po prostu szczupłym, aby wyglądać proporcjonalnie i sprężyście trzeba mieć jeszcze mięśnie! Odpowiednio ukierunkowany trening siłowy pomoże pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej – w tym również z tych najbardziej opornych na działanie diety miejsc. Dzięki treningowi z obciążeniem sylwetka lepiej wygląda zarówno w ubraniu, jak i bez… np. w stroju kąpielowym.

Większa sprawność fizyczna

Jeżeli jesteś osobą zdrową, a mimo to męczą cię tak proste czynności jak noszenie i robienie zakupów, chodzenie po schodach czy też zabawa z dziećmi, to koniecznie powinnaś odwiedzić siłownię. Odpowiednio poprowadzony trening pozytywnie wpłynie na ogólną kondycję fizyczną, sprawiając dodatkowo, że będziesz miała więcej siły i energii do działania i wykonywania codziennych obowiązków.

Zapobieganie sarkopenii

Typowym zjawiskiem związanym z fizjologią starzenia jest utrata mięśni wraz z wiekiem, czyli tzw. sarkopenia. Utrata tkanki mięśniowej przekłada się na sprawność, stan zdrowia i wygląd. Przypuszcza się, że od 25 roku życia można rocznie utracić od 0,5 do 1% masy mięśniowej. Regularny trening siłowy pomaga zapobiegać temu zjawisku, sprawiając że sylwetka będzie przez dłuższy czas młodo wyglądać, a także co ważniejsze na dłużej zostanie zachowana sprawność fizyczna.

Zapobieganie osteoporozie

Poddawanie aparatu ruchu umiarkowanym obciążeniom w trakcie treningu siłowego, pomaga zapobiegać rozwojowi osteoporozy w starszym wieku. Dlatego niezależnie od tego czy masz lat 20, 30 czy 40 warto, abyś zadbała o kondycję swoich kości, a picie mleka niestety tutaj nie wystarczy... Trzeba jeszcze ćwiczyć. Dzięki temu na starość nie będziesz mieć problemów z łamliwością czy kruchością kości.

Poprawa pewności siebie

Wizyty w klubie fitness odbijają się korzystnie nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale również psychicznym. Sprężysta i zgrabna sylwetka pomaga zachować pozytywny wizerunek własnego ciała, korzystnie odbija się na poczuciu własnej wartości i pewności siebie. Walka z własnymi słabościami kształtuje charakter, dodaje chęci do życia i ułatwia pokonywanie codziennych stresów. Nie wspominając o tym, że błysk zazdrości i podziwu w oczach innych może również dodawać przysłowiowych skrzydeł.

Podsumowanie

Warto przełamać stereotypy i udać się do klubu fitness, który już dawno przestał być miejscem wyłącznie dla mężczyzn. Dobrze ukierunkowany trening przyczyni się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego, a także ułatwi walkę ze zbędną tkanką tłuszczową oraz z upływającym czasem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.