Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta dr Budwig

Ocena dietetyka: dieta ta w swoich założeniach dotyka wielu ważnych aspektów. Zarówno nacisk na eliminację produktów wysokoprzetworzoncyh przemysłowo w tym rafinowanych i uwodornionych tłuszczy, jak i uwzględnienie w diecie sporych dawek oleju lnianego będącego źródłem kwasu tłuszczowego omega3, którego zazwyczaj dostarczamy niewiele to bez wątpienia zalety tego modelu żywieniowego

Niestety, choć wyżej opisane zalecenia są dość sensowne, to nie wyczerpują one tematu związanego z bilansowanie zdrowej, odchudzającej diety. Podobnie codzienne spożywanie zalecanej „pasty budwigowej” również wydaje się nie być koniecznością – olej lniany może stanowić składnik wielu innych potraw. Co istotne także, magiczna moc tej diety jest raczej mocno przereklamowana, owszem - zalecenia dr Budwig są godne uwagi, nie mają one jednak leczniczego charakteru.

Reasumując, sugerując się zasadami tej diety warto ograniczyć spożycie wysokoprzetworzonej przemysłowo żywności, warto także uwzględnić w diecie wysokolinolenowy olej lniany, jeśli jednak chcemy schudnąć pamiętać należy o kwestii bilansu kalorycznego oraz o tym by niskokaloryczna dieta był pełnowartościowa i zasobna we wszystkie niezbędne składniki pokarmowe w dostatecznych ilościach.

 

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.