Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta Wall Street

Diety okiem dietetyka: Dieta Wall Street
Ocena dietetyka: bez wątpienia walorem tego modelu żywieniowego jest to, że nie wymaga liczenia kalorii ani zapotrzebowania kalorycznego, a przygotowanie posiłków jest w zasadzie błyskawiczne. Założenia diety „Wall Street” skupiają także uwagę na staranniejszym doborze produktów żywnościowych pod względem zawartości cukrów. Nafaszerowane nim produkty żywnościowe należy z diety eliminować – co jest zaleceniem jak najbardziej słusznym i sprzyjającym redukcji tkanki tłuszczowej.

Niestety całą koncepcję trudno nazwać dietą. Jest to w zasadzie zestaw porad dotyczących tego jak jeść na wyjeździe czy w restauracji oraz jak nie tracić czasu na gotowanie w domu. Niektóre z tych zaleceń są ciekawe i warte wdrożenia, ale podkreślić jednak trzeba, że jeśli chodzi o bilansowanie diety, to nie ma drogi na skróty, założenia tej diety trochę do takich skrótów skłaniają.

 Reasumując: trudno jest się odnieść do hipotetycznie postawionego pytania: „czy ta dieta jest zdrowa?”, bo to w zasadzie nie jest schemat diety, a zestaw wybiegów pomagających odżywiać się lepiej niż przypadkowo – co nie koniecznie oznacza „zdrowo”, czy „optymalnie”. Z pewnością bilansowanie jadłospisu powinno być czynnością bardziej przemyślaną i nie ograniczać się do zasad proponowanych przez autora tej „diety”.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety