Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Dwa przyrządy treningowe – kompleksowy trening, mini wydatek

Dwa przyrządy treningowe – kompleksowy trening, mini wydatek
Bywa tak, że nie lubicie ćwiczyć w miejscach, w których przebywają tłumy – co się obecnie dzieje we wszystkich klubach fitness i na siłowniach. Wiadomo - wielkimi krokami zbliża się Sylwester, forma się sama nie zrobi ;-) A gdy do tego brakuje czasu na dojazd na trening, a trochę gotówki należałoby oszczędzić na świąteczne prezenty … Stajemy przed dylematem…

Ćwiczyć czy nie ćwiczyć?

Odpowiedzią was nie zaskoczymy. Wiadomo, że dzień bez treningu to dzień stracony! ;-) Podpowiemy jednak, jakie gadżety treningowe warto kupić, aby faktycznie były przydatne, a do tego nie kosztowały fortuny.

Piłka rehabilitacyjna/Swiss Ball/Stability Ball

Niepozornie wygląda tylko do momentu, w którym rozpoczynamy ćwiczenia. Doskonale rozwija zmysł równowagi, przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej (także dla osób starszych i kobiet w ciąży/po porodzie, przy rehabilitacji). Podczas treningu ze swiss ball zaangażowane są praktycznie wszystkie partie mięśniowe: klatka piersiowa, barki, plecy, brzuch, uda (m.dwugłowy, czworogłowy), pośladki, biceps oraz triceps.

Przykładowe ćwiczenia z użyciem piłki:

Należy pamiętać, by, kupując piłkę, dobrać jej rozmiar do wysokości ciała. Najczęściej można spotkać się z następującymi zaleceniami::

wzrost(cm) – średnica piłki(cm)

do 165 cm – 55 cm

do 175 cm – 65 cm

do 185 cm – 75 cm

powyżej 185 cm – 85 cm

Cena: ok. 40 – 120 zł

Gumy oporowe/taśmy rehabilitacyjne

Od dawna używane podczas zajęć fitness oraz oczywiście zabiegów rehabilitacyjnych, niestety niedocenione jeszcze na siłowniach, a szkoda! Dzięki temu, że do dyspozycji mamy różne długości taśm i zróżnicowane poziomy oporu (oznaczone kolorami), to możliwości ich wykorzystania podczas treningu są ogromne.

Są lekkie, małe, zawsze można je ze sobą zabrać. Stanowią świetną alternatywę dla standardowych „ciężarów”.

Przykładowe ćwiczenia z użyciem taśm rehabilitacyjnych:

Cena za 150 cm taśmy ( w zależności od poziomu oporu) to ok. 13-17 zł.

Więcej nie znaczy lepiej – wybieraj z głową

Czasami mam wrażenie, ze kobiety bardziej lubią kupować przyrządy treningowe, niż ich faktycznie używać. W zakamarkach niejednego domu znajdziecie upchnięte: hula hop, stepper, skakankę (ją akurat warto wygrzebać z tych czeluści), motylek (do ćwiczenia mięśni ud), różne dziwne wynalazki mające pomagać w treningu mięśni brzucha, a gdzieniegdzie trafi się rowerek lub bieżnia (służące jako dodatkowy wieszak) ;-).

Po części wynika to z tego, że nie do końca wiemy, jak ćwiczyć i ,gdy efekty się nie pojawiają, szybko wyrzucamy w kąt zbędny gadżet. Winny jest także słomiany zapał, bo chcemy wszystko teraz, zaraz, już i kupimy każdy sprzęt, jeżeli tylko producent „gwarantuje 100% satysfakcji”.

Tym razem podejdźmy do treningu z głową i zdecydujmy się na takie przyrządy treningowe, dzięki którym przeprowadzimy naprawdę skuteczny trening całego ciała. No i dodatkowo ich zakup nie poczyni spustoszenia w portfelu.