Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Forma na lata – jak nie zbłądzić w drodze do celu?

Forma na lata – jak nie zbłądzić w drodze do celu?
Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób zapisuje się na siłownię, zaczyna biegać, robi przemeblowanie w lodówce po to by odmienić swój wygląd. Niestety motywacji i wytrwałości starcza jedynie niewielkiej garstce, a reszta po najdalej kilku tygodniach po prostu się wypala. Tymczasem istnieje przynajmniej kilka sposobów, które mogą temu zapobiec. Chcesz wytrwać w postanowieniach i osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Zastosuje się do kilku prostych zasad.

Ćwicz tak, jak lubisz

Jeśli bieganie czy trening na siłowni wydają Ci się po prostu nudne, to prędzej czy później po prostu się zniechęcisz. Zastanów się jakiego rodzaju wysiłek sprawia Ci przyjemność. Lubisz pływać? To zapisz się na basen. Lubisz jeździć na rowerze – proszę bardzo, to też jest wysiłek. Sesje z obciążeniem wprowadzaj pomocniczo, ale niech podstawę Twoich treningów stanowi taki rodzaj wysiłku, który sprawia Ci frajdę.

Jedz smacznie

Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak z treningiem: rezygnacja z ulubionych dań i zmuszanie się do jedzenie jałowej piersi z kurczaka z brokułami szybko prowadzić może do zniechęcenia. Pracując nad formą, nie musisz odmawiać sobie smakowitego jedzenia. Pieczony schab, grillowany łosoś, duszona wołowina, omlety, a także ziemniaki, ryże, makarony, orzechy, koktajle owocowe – śmiało stanowić mogą istotny element Twojej diety. Nawet pizzę i hamburgera można przygotować w taki sposób by były zdrowe i dietetyczne.

Wyznacz sobie ambitny cel

Samo trenowanie czy stosowanie diety tylko po to by schudnąć nie jest specjalnie motywujące. Co innego przygotowania do startu w jakiś zawodach, może to być np. maraton lub półmaraton. Badania naukowe wskazują, że osobom przygotowującym się do jakiegoś sprawdzianu łatwiej jest się zmotywować do pracy nad sobą niż osobom, które za cel stawiają siebie jedynie poprawę estetyki sylwetki. To dość cenna informacja.

Walcz z nudą

Nuda zabija i nie ulega to żadnej wątpliwości. Jej ofiarą padają zazwyczaj: motywacja, zapał, potrzeba zmiany na lepsze, skłonność do wyrzeczeń, ambicja… Do diety i treningu wprowadzaj rozmaite zmiany, kontrolowane odstępstwa, staraj się wciągnąć znajomych, rodzinę. Wprowadzaj treningi interwałowe, eksperymentuj z niecodziennymi wyzwaniami, np. spróbuj swoich sił na ściance wspinaczkowej. Najgorszy rodzaj śmierci, to śmierć z nudów. Pamiętaj o tym.

Sprawdzaj wyniki

Co pewien czas weryfikuj postępy w treningu i diecie. Mierz się, waż, sprawdzaj czasy czy pokonany dystans, wprowadzaj okresowe sprawdziany w podniesionym ciężarze, ilości podciągnięć na drążku. Postęp motywuje, daje siłę do działania, regularnie prowadzone testy stwarzają poczucie kontroli nad sytuacją.

Baw się dobrze

Możesz nie mieć siły na pracę i realizację zobowiązań i codziennych obowiązków, ale i tak znajdziesz w sobie siłę na zabawę. Jeśli uczynisz z treningu rodzaj rozrywki, pójdziesz z chęcią poćwiczyć nawet po całym dniu ciężkiej pracy. Oczywiście jest jeden warunek: musisz robić to co lubisz, czyli wracamy do punktu pierwszego…

Podsumowanie

Mężczyzny nie ocenia się po tym jak zaczyna… Tak zwykł mawiać jeden ze znanych polityków współczesnej lewicy i trzeba mu przyznać rację. Często zdarza się, że początkowy zapał, który towarzyszy podjęciu jakiejś inicjatywy szybko się wypala i cel po prostu nie zostaje osiągnięty. Znakomitym tego przykładem są próby podjęcia pracy nad sylwetką. Jeśli zabierzesz się za nie z głową i zastosujesz do powyższych zasad, ryzyko niepowodzenia zbliży się do zera… 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.