Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Gruby, chory, nieszczęśliwy

Rzesze osób, całkowicie na własne życzenie, otulają się tłuszczową powłoką. Z tygodnia na tydzień, miesiąca na miesiąc sukcesywnie gromadzą tkankę tłuszczową działając konsekwentnie i - co najważniejsze - w pełni świadomie. Zastanawiacie się, kto przy zdrowych zmysłach sam skazuje się na niedogodności takie jak brak kondycji, wieczne zadyszki, regularne bóle stawów, słabe samopoczucie i brak energii, problemy z cerą, włosami, paznokciami? Kto z niechęcią przygląda się swojemu odbiciu w lustrze? I w końcu kto tak bardzo nie szanuje i nie ceni swojego zdrowia, że niestraszna mu cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza czy też stany alergiczne?

A teraz rozejrzyjcie się wokół siebie i oceńcie postępowanie znajomych, przede wszystkim tych, którzy na co dzień “żyją normalnie”. .Nie interesuje ich żadna aktywność fizyczna, zdrowa dieta odrzuca…

Ile takich jednostek wypatrzyliście? Niestety obawiam się, że wiele.

Paradoksalnym jest fakt, że wystarczyłaby zmiana kilku nawyków, wdrążenie kilku prostych i często nic nie kosztujących zmian, by całkowicie odmienili swoje życie i (choć częściowo) odwrócili poczynione szkody.

Proste, acz skuteczne: nie chcesz być gruby - zmień nawyki!

Prawdopodobnie dla osób usportowionych, przywiązujących dużą wagę do spożywanych produktów, poniższe rady będą banalne, może nawet śmieszne. Jednak mogą one ułatwić pracę nad sobą osobom, które chcą poczynić pierwszy krok i odmienić swoje życie na lepsze.

 • Rusz się!
  Po prostu. Bez zbędnych przemyśleń, dorabiania do tego zbędnych teorii i wykręcania się. Weź kolegę, koleżankę, psa, muzykę na uszy i wyjdź z domu, maszeruj, idź przed siebie. Przestań wymawiać się brakiem czasu i zmęczeniem, chyba, że na stałe chcesz patrzeć z niechęcią na własne odbicie lustrzane.

 • Przeprowadź selekcję spożywanych napojów
  Najbardziej na świecie lubisz gazowane słodzone napoje? Zacznij od zamiany na wersje light. Kochasz owocowe soki i nie wyobrażasz sobie bez nich życia? Rozcieńczaj je  wodą. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale z pewnością mniej szkodliwe dla zdrowia. Słodzisz kawę i herbatę - porcję wsypywanego do nich cukru podziel na dwa. Na początku przestawienie się może być trudne, jednak już po kilku dniach poczujesz, że “wersja podstawowa” napoju jest dla ciebie zbyt słodka!
  To doskonały punkt wyjścia dla wprowadzenia kolejnych zmian, całkowitego ograniczenia cukru, wprowadzenia większej ilości wody i zastąpienia nią słodkich napojów.

 • Odstaw słodkie, słone i mocno przetworzone przekąski
  Lubisz pochrupać przed telewizorem, w pracy czy też daje to ukojenie w sytuacjach stresowych? Podgryzaj, ale zamień produkty, które w takich sytuacjach wkładasz do ust. Zamiast słodyczy i czipsów konsumuj pestki (dyni, słonecznika), orzechy (włoskie, laskowe, brazylijskie), świetnie sprawdzają się świeże warzywa i owoce.
  Ogranicz produkty, które zawierają niezdrowe tłuszcze trans  - słodycze, fast foody, słodycze, słone prażone przekąski, margaryny, pseudo zdrowe musli. Wybierając produkty nie sugeruj się reklamą i pięknym opakowaniom, czytaj etykiety!

 • Zapanuj nad głodem, poskrom apetyt!
  Przeanalizuj produkty, które jesz. Jeżeli przeważają węglowodany, czyli kasze, ziemniaki, ryże, jogurty owocowe, śwyieże owoce w dużych ilościach, to nie ma co się dziwić, że stale chodzisz głodny i podjadasz. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby w takiej sytuacji zwiększenie podaży produktów bogatych w białko i zdrowe tłuszcze, gdyż one zaspokoją apetyt na dłużej. Niech w twoim menu zagoszczą ryby, większe ilości mięsa i jaj. Zobaczysz, ze uczucie głodu zniknie lub ulegnie znacznemu zmniejszeniu.

 • Ogranicz palenie, konsumpcję alkoholu

 • Wyjdź do ludzi!
  Nie zamykaj się w domu sam ze sobą i swoimi problemami, nie obwiniaj się za wszelkie niepowodzenia i kataklizmy, zrób coś, co cię relaksuje, sprawia przyjemność i sprawia, że masz ochotę żyć i działać dla siebie, na własną korzyść.

 • Planuj dzień!
  Na pewno wiesz, że im więcej masz do zrobienia, tym bardziej jesteś poukładany, wszystko jest zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Gdy czasu wolnego jest zbyt wiele, z nudów, ręka sama sięga po niezdrowe jedzenie, a tryb “poukładany” zmienia się na “leniwego kanapowca”.

Nie użalaj się nad sobą, weź życie w swoje ręce, działaj!

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.