Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jakie słodycze na diecie, które wybrać?

Jakie słodycze na diecie, które wybrać?
Często słyszymy, że chcąc zrzucić kilka kilogramów, już na wstępie powinniśmy całkowicie wyeliminować słodycze. Oczywiście jednym przychodzi to łatwiej, inni mają z tym problem, bo są uzależnieni od słodkiego smaku. Co można poradzić osobom, które bez słodyczy nie widzą życia i nie są w stanie przetrwać bez nich ani jednego dnia?

Faktycznie jedząc większe ilości cukru i przetworzonych pokarmów możemy szybciej przybierać na wadze, rozleniwimy się i w dłuższej perspektywie czasu pogorszymy swoje parametry metaboliczne. Czy wobec tego nie możemy pozwolić sobie choć raz dziennie na zjedzenie małej porcji czegoś słodkiego tak, aby zaspokoić swój apetyt na słodycze? Większość ekspertów ds. żywienia twierdzi, że słodka przekąska w granicach 100-200 kcal. dziennie nie zaszkodzi naszej sylwetce. Oczywiście, jeśli zmieści się ona w dziennym bilansie kalorycznym, jeśli nie przekroczymy zapotrzebowania na energię.

Słodycze mogą być częścią mniej rygorystycznej, ale nadal prawidłowo zbilansowanej diety, o ile zwracasz uwagę na wielkość porcji i wybierasz zdrowsze smakołyki. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak osłodzić sobie dzień i utrzymać zdrową dietę.

Naturalne desery

Najlepszą i najzdrowszą opcją są naturalne desery. Wcale nie chodzi tylko o owoce. Coraz częściej można kupić naturalne desery, które mają mniej cukru i konserwantów, a dalej są słodkie, pyszne i pożywne! Łatwo można też przyrządzić takie desery w domu, np. krem z daktyli, mrożony jogurt czy mus/krem kakaowy. Zamiast zwykłego cukru warto użyć jego zdrowy zamiennik - erytrytol. Opcji jest wiele, wystarczy odrobina fantazji i inspiracji zaczerpniętej z sieci.

Nie magazynuj w domu wielu kuszących łakoci

Najlepiej nie trzymaj w domu „zwykłych słodyczy” takich jak batoniki czy ciastka, a jak musisz, to wybierz jedną opcję smakową na każdy tydzień. Im mniej pokus masz pod ręką, tym łatwiej będzie Ci ograniczyć zjadane słodycze i utrzymać zdrowy balans.

Przygotowuj się na chwile słabości 

Prawdopodobnie popełnisz mniejsze błędy i zjesz mniej „niebezpiecznych” produktów, jeśli przygotujesz się z wyprzedzeniem. Gotowe pakiety z bakaliami i czekoladą, serek z ziarnami chia czy pudding ryżowy z pewnością ułatwią sprawę, kiedy najdzie Cię ochota na coś słodkiego.

Jednorazowe porcje

Bez problemu możesz kupić legalne słodycze zapakowane w małe i tym samym bezpieczne opakowania - np. NUTLOVE PROTEIN PRALINES. Mając takie pakiety pod ręką, łatwiej będzie Ci kontrolować zjadane porcje i z pewnością wystarczą, aby zaspokoić apetyt na słodycze.

Słodycze bez cukru

Najlepszą z opcji będzie wybór słodyczy bez zawartości tradycyjnego cukru. Cała seria Nutlove nie zawiera dodatku cukru, przez co jest zdrowsza od tradycyjnych słodyczy. Pyszne kremy możesz jeść małą łyżeczką, kiedy najdzie Cię ochota na słodki deser!

Podsumowanie

Chcąc odżywiać się zdrowo lub będąc na diecie odchudzającej, nie musisz całkowicie eliminować słodyczy ze swojej diety i nie ma w tym nic złego. Najważniejsze to utrzymać równowagę i bilans. Zjadanie porcji 100- 200 kcal. słodyczy dziennie nie „zabije” Twojej diety, nie powoduje głodu cukrowego i sprawi, że życie będzie piękniejsze. 

Artykuł zawiera reklamę produktów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.