Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odchudzasz się? Na te produkty lepiej uważaj!

Wiele działań mających na celu redukowanie tkanki tłuszczowej podejmowanych jest pod wpływem intuicji lub stereotypowych opinii ludzi, którzy tak naprawdę nie mają pojęcia na temat zasad zdrowego odżywiania – dysponują natomiast darem przekonywania. Należy także umieć odróżniać marketingowe wymysły służące promowaniu produktów i zarabianiu od wiarygodnych informacji. Niestety, niektóre z reklamowanych jako zdrowe i wartościowe wybitnie nie są ani specjalnie wartościowe, ani dietetyczne… Chcesz wiedzieć na które produkty należy w szczególności uważać?

Owocowe jogurty

Mało który jogurt owocowy zawiera owoce, stanowi natomiast skondensowane źródło cukru i rozmaitych dodatków. Nawet większość jogurtów i deserów mlecznych określonych jako fit lub light zdecydowanie nie nadaje się do spożywania w trakcie redukowania tkanki tłuszczowej – i to z tego samego powodu co innych owocowych jogurtów: zawierają znaczne ilości cukru (przy zmniejszonej ilości tłuszczu).

Produkty przeznaczone dla dzieci i niemowląt

Wielu ludziom wydaje się, że produkty żywnościowe wyprodukowane z myślą o dzieciach są z całą pewnością zdrowsze i pozbawione elementów niepożądanych. Stąd też bardzo często soki, kaszki, kleiki, herbatki granulowane, biszkopty, przeciery owocowe, produkty głęboko mrożone konsumowane są jako alternatywa dla produktów wyprodukowanych dla dorosłych. Tymczasem także wśród żywności dedykowanej dla najmłodszych znajdują się tzw. śmieci, będące źródłem wyłącznie znacznych ilości cukru.

Produkty z dodatkiem pełnoziarnistej mąki

Większość osób zdaje sobie sprawę, że produkty z oczyszczonej mąki stanowią niepożądany element jadłospisu. Dlatego chwyt marketingowy polegający na informowaniu konsumenta o „dodatku pełnoziarnistej mąki” jest tak skuteczny, w marketowych koszykach a później talerzach lądują: pieczywo, ciasta, produkty śniadaniowe o śladowym dodatku mąki razowej – nafaszerowane natomiast cukrem. Konsumenci są niesłusznie przekonani o dokonaniu lepszego pod względem zdrowotnym wyboru.

Produkty z dodatkiem zbóż

Fakt iż dany produkt został wzbogacony o ziarna zbóż wcale nie musi świadczyć o jego wyjątkowych dla zdrowia właściwościach. Jest to po prostu zabieg marketingowy, który ma nakłonić do zakupu i wybudować jednocześnie błędne przekonanie. Wszelkie ciastka z ziarnami zbóż czy nawet jogurty owocowe z dodatkiem ziaren pozostaną przede wszystkim produktem śmieciowym i niepożądanym elementem diet ukierunkowanych na redukowanie tkanki tłuszczowej.

Produkty instant

Niektórym osobom wydaje się, że nie można schudnąć jedząc konwencjonalne produkty żywnościowe, dlatego zaopatrują się w często kosztowne magiczne zupki i koktajle, które mają szybko i skutecznie zniwelować błędy żywieniowe popełniane w ciągu kilku ostatnich lat. Zastępowanie konwencjonalnej, niskoprzetworzonej żywności produktami wysokoprzetoworzonymi to poważny błąd, zwłaszcza, że ich składniki bardzo często pozostawiają wiele do życzenia… Dotyczy to również popularnych zupek chińskich, dosładzanych budyniów i kisielów.

Podsumowanie

Istnieje wiele produktów, które są mylnie postrzegane jako pożądany składnik odchudzającego jadłospisu. Zbyt często wiara w marketingowe przekazy zaburza efektywność planów ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej. Dlatego zawsze należy uważnie lustrować etykiety kupowanych produktów i weryfikować skład w oparciu o wiarygodne źródła informacji.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.