Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Twoja sylwetka się nie zmienia? Co mogło pójść nie tak?

Idąc na siłownię lub też rozpoczynając dowolnie wybraną aktywność fizyczną najczęściej posiada się jakiś cel. Schudnąć, poprawić jakość ciała, zbudować masę mięśniową czy też wytrzymałość. Oczywiście prawie każda z osób ćwiczących wie, że poza treningiem niezbędne jest odpowiednie odżywianie, czyli dieta. Człowiek świadomy tego trenuje regularnie, dokłada wszelkich starań, aby jego menu było „czyste”, pozbawione produktów „śmieciowych”, niejednokrotnie rezygnuje z własnych upodobań kulinarnych konsumujący osławionego już „kurczaka, ryż i brokuły” i… nic.

Ilość pracy włożonej w starania o zbudowanie masy mięśniowej czy też pozbycie się tkanki tłuszczowej okazuje się odwrotnie proporcjonalna w stosunku do uzyskiwanych efektów. Taki stan rzeczy niesie za sobą frustrację oraz zniechęcenie. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy rzeczywiście wszystko zostało: zaplanowane i wykonane tak, jak trzeba...

Do tego konieczne będzie określenie, czy cel, który został obrany jest w ogóle możliwy do wykonania, czy nie jest on poza zasięgiem (tu można poradzić się osoby kompetentnej, np. trenera czy też dietetyka). Jeżeli problem nie leży w tej kwestii, to być może wynika z tego, że:

Chcesz zobaczyć efekty swych działań natychmiast

Takie podejście cechuje najczęściej osoby, które nie lubią się specjalnie „katować” ćwiczeniami, a zdrowe jedzenie nie chce im przechodzić przez gardło. Na siłowni określani są mianem „sezonów” – czyli person, które dwa razy w roku – przed wakacjami i Sylwestrem – przekraczają prób fitness klubu i wtedy podejmują kilkutygodniową walkę o „boskie ciało”. Niestety, większość z nich stawia sobie nierealne cele i z pewnością nie będzie usatysfakcjonowana efektami. Chcesz stracić 10 kg w dwa tygodnie lub w podobnym czasie dodać +5 cm do obwodu bicepsa? Zapomnij.

Codziennie intensywnie trenujesz

Zapewne wielu z Was zdziwiłoby się jak mocno zakotwiczone w umysłach ludzi jest przeświadczenie: „Im więcej trenuję, im intensywniej się pocę, tym lepsze osiągnę rezultaty” oraz „Jak boli, to znaczy, że rośnie”… Myśląc w ten sposób codziennie katują swe ciała katorżniczymi, trwającymi po 2-3 godziny sesjami treningowymi nie pozostawiając czasu na regenerację i odpoczynek.

Masz nieodpowiednio dobrany plan treningowy

Zależy ci na schudnięciu, więc dzień w dzień chodzisz np. na bieżni lub też wykonujesz od miesiąca tę samą, znalezioną w Internecie, trwająca 15 minut serię ćwiczeń „wysmuklających”. Dzielnie trenujesz, przykładasz się, a mimo to nie dostrzegasz efektów? Pamiętaj, że twoje ciało lubi nowe bodźce, wyzwania, utrudnienia, z którymi – by sobie poradzić – musi „powalczyć”. Zweryfikuj swój plan treningowy!

Wcale nie jesz tak zdrowo, jak ci się wydaje

Każdemu z nas wydaje się, że wie o diecie wszystko lub też zna kogoś np. kolegów z siłowni, którzy są „specjalistami” żywienia. Niestety przy bliższym zapoznaniu się z zaleceniami dietetycznymi od takich fachowców i pseudo znawców okazuje się, że są one pozbawione składników odżywczych, są nieodpowiednio zbilansowane. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii żywienia – udaj się do dobrego, sprawdzonego dietetyka.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.