Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy spacer z psem to aktywność fizyczna? Czym jest Dogtrekking?

Czy spacer z psem to aktywność fizyczna? Czym jest Dogtrekking?
Co nam dają spacery z psem? Lista korzyści jest bardzo długa. Kontakt z naturą, czas spędzony na świeżym powietrzu, relaks, poprawa kondycji, uśmiech na twarzy, większa aktywność poza treningowa, a co za tym idzie większe zużycie energii w ciągu dnia. Posiadanie psa zmusza nas do ruchu i otworzenia się na świat w możliwe najprzyjemniejszy sposób.

Spacer to jedna z najprostszych form aktywności, dostępna niemalże dla każdego. Często jednak niedoceniana. Wiele osób uważa, że efektywne odchudzanie możliwe jest wyłącznie przy wdrożeniu intensywnych treningów i rygorystycznej diety. Tymczasem regularne spacery połączone z racjonalną dietą, mogą przynieść rewelacyjne efekty w kontekście redukcji masy ciała.

Ruch to najlepsze lekarstwo

Jak mawiał Arystoteles, nie ma nic gorszego dla organizmu człowieka, niż długotrwała fizyczna bezczynność. Ruch to najlepsze lekarstwo. Gdy wysiłek fizyczny odbywa się na świeżym powietrzu, ilość jego zalet jest jeszcze większa.

Posiadanie psa sprawa, że „musimy” każdego dnia wyjść z domu i przejść się, chociażby kilkanaście minut. Mamy więc zagwarantowaną minimalną dawkę ruchu każdego dnia. Bez względu na pogodę, bez względu na to, jak zajęci jesteśmy, bez względu na to, jak bardzo nam się nie chce. Co więcej, mamy do tych spacerów nieocenionego kompana.

Nie traktuj spacerów z psem, jako uciążliwego obowiązku. Zobacz, jak wiele korzyści może przynieść Ci spacerowanie z Twoim pupilem.

Zaledwie 30 min. codziennego spaceru, poprawi stan Twojego zdrowia

Regularne chodzenie jest zbawienne dla naszego zdrowia. Już 30 minut spaceru dziennie pomoże poprawić ogólny stan zdrowia, samopoczucie, zwiększyć wydatek energetyczny i zachować szczupłą sylwetkę.

Silniejsze serce

Spacery wpływają na poprawę krążenia krwi i lepsze dotlenienie organizmu. Dzięki temu mogą skutecznie zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym. Osoby, które regularnie spacerują, mają zdrowsze, bardziej sprawne tętnice, co wpływa na lepszy przepływ krwi i prawidłowe ciśnienie krwi.

Lepszy nastrój

Spacery, zwłaszcza te z psem, świetnie wpływają na poprawę samopoczucia, chronią przed wahaniami nastroju i chronicznym zmęczeniem. Po pierwsze, aktywność na świeżym powietrzu dotlenia organizm, po drugie, towarzysz spaceru w postaci psa potrafi sprawić, że uśmiech nie będzie schodził nam z twarzy. Wystarczy, że zobaczysz ile energii i radości jest w Twoim towarzyszu, a z pewnością udzieli się ona i Tobie.

Jeśli czujesz się przemęczony pracą, nie odpoczywaj na kanapie przed telewizorem. Zabierz psa na długi spacer!

Szczuplejsza  sylwetka

Energiczny spacer nie obciąża stawów, ani kręgosłupa, pozwala za to spalić porównywalną ilość kalorii, co jogging, dzięki czemu zwiększamy nasz dzienny wydatek energetyczny.

Podczas godzinnego, intensywnego marszu, możesz spalić nawet około 600 kcal, a w trakcie powolnego spaceru około 200 kcal. Ilość spalonych kalorii zależy od uderzeń tętna na minutę, masy ciał oraz czasu poświęconego na wysiłek.

Dzięki temu regularne spacery pomogą Ci cieszyć się szczupłą sylwetką.

Chcesz sprawdzić ile energii pochłania Twoja aktywność? Sprawdź nasz: Kalkulator Spalania

Zdrowsze kości

Spacery wpływają na poprawę wchłaniania wapnia w organizmie, dzięki czemu narządy wewnętrzne są w lepszej kondycji, a kości są mocniejsze.

Stabilny poziom cukru we krwi

Regularne ćwiczenia fizyczne o umiarkowanej intensywności pomagają utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi. Spacery mogą stanowić skuteczną metodę prewencji insulinooporności i cukrzycy, a także mogą znaleźć zastosowanie, jako środki służące do leczenia wyżej wymienionych dolegliwości, zwłaszcza w ich pierwszych stadiach rozwoju.

Łatwiejsze  radzenie sobie ze stresem

Spacery na świeżym powietrzu są niezastąpionym sposobem na radzenie sobie ze stresem. Dotleniony i zrelaksowany organizm funkcjonuje dużo sprawniej. Co więcej, przebywanie z pupilem, który jest pełen energii, cieszy się z naszej obecności i ze wspólnego spaceru, sprawia, że ta pozytywna energia udziela się również nam. Dzięki spacerowaniu z psem zapominamy, chociaż na chwilę, o problemach dnia codziennego, zadaniach, które czekają na nas do zrealizowania, trudnych sytuacjach, jakie miały miejsce w pracy danego dnia.

Połączenie spaceru i obecności psa to niezwykle skuteczna terapia poprawiająca funkcjonowanie układu nerwowego, nasz nastrój i samopoczucie.

Więcej energii

Ruch na świeżym powietrzu, dotleniony organizm, kontakt z naturą, nieoceniony towarzysz spaceru – to wszystko sprawi, że zmęczenie odejdzie, przybędzie Ci energii, lepiej poradzisz sobie z codziennymi obowiązkami.

Ludzie, którzy mają psy, regularnie spacerują, dzięki czemu rzadziej łapią infekcje, lepiej radzą sobie ze stresem i częściej się uśmiechają.

Co bardzo istotne, spacer jest dobrą formą aktywności fizycznej dla każdego. Spacerować mogą zarówno dzieci, nastolatkowie, osoby dorosłe, jak i osoby w podeszłym wieku.

Jeśli jesteś typem sportowca i zwykłe spacery to za mało, możesz zacząć biegać z psem. Ciekawą możliwość stanowi również Dogtrekking. Dogtrekking to szybki spacer lub bieg na dystansie od kilku do kilkunastu kilometrów z psem przypiętym do nas na lince, zamiast zwykłej smyczy. Dogtrekking to także  marsz/bieg na orientację. W czasie biegu należy nie tylko pokonać trasę, ale również odnaleźć ukryte punkty kontrolne. To świetna zabawa i wysiłek fizyczny zarówno dla psa, jak i dla właściciela.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.