Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Niebanalny prezent gwiazdkowy dla sportowca

Jak co roku, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, wiele osób boryka się z dylematem, co podarować bliskiej osobie. Bywa, że sprawa jest prosta, gdy dostajemy kilka wskazówek i podpowiedzi. Ale jak poradzić sobie, gdy zależy nam na tym, by nasz prezent był niespodzianką?

Na jakie upominki zwrócić uwagę, żeby zadowoliły usportowione osoby?

Na pewno każdemu z was przychodzą do głowy przeróżne fit-gadżety. Piłka swiss bal, skakanka, rękawice treningowe, taśmy rehabilitacyjne, maszyny aerobowe, pulsometr, gry sportowe, karty członkowskie do klubów fitness, zestaw hantli, profesjonalna odzież sportowa, suplementy… można by wymieniać i wymieniać, możliwości jest ogrom.

Chciałabym jednak zwrócić uwagę na prezenty, które nie tylko sprawią radość fascynatom zdrowego stylu życia, ale również będą niezmiernie pożyteczne. Zarówno pierwsza, jak i druga propozycja, świetnie nada sie dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Konsultacje u fizjoterapeuty + zajęcia/pakiet zajęć indywidualnych

Moim zdaniem połączenie idealne, należy jedynie zadbać o to, by fizjoteraputa i trener byli dobrymi fachowcami, a nie pierwszymi lepszymi specjalistami z ogłoszenia internetowego.

Fizjoterapeuta „dokona przeglądu” organizmu, a dzięki umiejętnościom manualnym oraz różnego rodzaju środkom technicznym pousuwa dolegliwości (np. przykurcze) i będzie dążył do przywrócenia pełnej sprawności fizycznej. Z nim możemy również skonsultować nasz plan treningowy – sprawdzi, czy wszystkie zawarte w nim ćwiczenia będą wpływały korzystnie na układ ruchu.

Jeżeli ekspert od fizjoterapii daje zielone światło i zezwala na ćwiczenia (np.: siłowe), to na pewno warto skorzystać z jednych/kilku zajęć z trenerem personalnym. Podczas takiego indywidualnego treningu należy przede wszystkim skupić się na nauce poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń, co w przyszłości uchroni nas to od kontuzji, a także przełoży się na rezultaty.

Kurs instruktorski, szkolenia, warsztaty

Jeżeli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować zafascynowana jest fitnessem, żywieniem, a siłownia to cały jej świat, to warto podarować jej coś, dzięki czemu będzie mogła znacznie rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności. Kilkutygodniowy kurs instruktorski, weekendowe szkolenie czy też kilkugodzinne warsztaty – wachlarz możliwości. Najważniejszą sprawą, podobnie jak przy decyzji o wyborze fizjoterapeuty i trenera personalnego, jest selekcja ofert i zdecydowanie sią na kurs o jak najwyższym poziomie prowadzony przez kompetentnych specjalistów.

Czego unikać?

Jeżeli bliska osoba nie jest miłośniczką wysiłku fizycznego, to każdy z wyżej wymienionych prezentów na pewno nie sprawi jej przyjemności. Jeśłi chcesz przekonać ją do jakiejś formy ruchu, to zrób to przy innej sposobności, lecz na Gwiazdkę podaru coś, co na pewno sprawi jej radość. Choćby miałby być to setny t-shirt czy też kolejna para butów ;-) Dodatkowa podpowiedź dla panów. Nie uszczęśliwiajcie kobiet (jeżeli oczywiście nie jesteście na 100% pewni, że taki prezent przypadnie im do gustu) karnetami do klubów fitness oraz gadżetami sportowymi, ponieważ mogą poczynić błędną interpretację w stylu „czy on sugeruje, że jestem gruba?!”… i radosny świąteczny klimat pęknie niczym mydlana bańka ;-)

Mam nadzieję, że prezenty, którymi obdarujecie swoich bliskich, jak i te, które otrzymacie sami, okażą się strzałami w dziesiątkę. Wesołych Świąt!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.