Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Wiosenny wypad w Sudety?

Wiosenny wypad w Sudety?
W naszym kraju jest wiele ciekawych miejsc, gdzie warto udać się na weekend, urlop czy wakacje. Osobiście nigdy nie przepadałem za biernym spędzaniem wolnego czasu nad zimnym, polskim morzem, tak więc w wolnych chwilach zazwyczaj udaję się na południe, gdzie uprawiać można coś co potocznie nazywane jest „aktywnym wypoczynkiem”. Nasze rodzime góry nie są specjalnie wysokie, pomimo tego jednak są wyjątkowo atrakcyjne i warte tego, by się z nimi bliżej zapoznać.

Kiedy mówimy „góry” myślimy często „Zakopane”, które kojarzy nam się z zatłoczonymi Krupówkami, kolejkami przy narciarskich stokach i korkiem na „Zakopiance”. W rzeczywistości jednak jest wiele innych miejsc, w które warto się udać nie tylko zimą – by pojeździć na nartach, ale także wiosną i latem by trochę pozwiedzać. Myślę, że osobom które cenią sobie piesze wyprawy, ciszę i spokój oraz nietypowe atrakcje turystyczne z pewnością spodoba się w Sudetach. Oczywiście są tam zarówno miejsca intensywnie nawiedzane przez turystów z całej Europy, jak choćby „Szczeliniec” i „Błędne Skały” w Górach Stołowych, jak i też niemal zupełnie zapomniane: „Wielka Sowa” czy „Kalenica” w Górach Sowich. Osobom  bardziej ambitnym, przekonanym o swojej dobrej formie fizycznej polecam zabrać ze sobą rower i zmierzyć się z którąś ze słynnych tras rowerowych (np. Dzierżoniów – Kalenica).

Oprócz pieszych wędrówek po górach i podziwiania widoków w Sudetach na turystów czeka jeszcze sporo innych atrakcji. Podziemne sztolnie w Głuszycy czy Walimiu i cały kompleks „Riese” udostępnione dziś do zwiedzania, to miejsca, o których istnieniu wiele osób w ogóle nie ma pojęcia. Tymczasem historie, w nich się kryjące z pewnością zaintrygują nie jedną osobę. Warto także zwiedzić zamek „Grodno” czy przejechać się jedyną w Polsce podziemną kolejką w zalanej już kopalni, a także udać się do Ludwikowic i zobaczyć słynną „muchołapkę", żelbetowa konstrukcję wybudowaną przez Niemców, z którą wiąże się wiele kontrowersji i dziwnych historii.

Wiosenny wypad w Sudety może okazać się znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu, zarówno dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, jak i aktywny wypoczynek i zmagania własnymi słabościami. Sudety to także miejsce wielu rozmaitych atrakcji turystycznych, które z nieznanych mi przyczyn nie doczekały się promocji w mediach i o których istnieniu wiele osób po prostu nie ma pojęcia. Co istotne: zazwyczaj koszt wyprawy jest zdecydowanie niższy niż wypad w Tatry czy nad polskie morze.

W artykule mówimy o: Poprawa kondycji