Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Impotencja a styl życia

Problem dysfunkcji erekcji dotyka mężczyzn, a objawy mogą się nasilać/występować częściej wraz z wiekiem. Przyczyn tego stanu może być wiele, m.in.: zaburzenia psychiczne, choroby układu sercowo-naczyniowego, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, a także… otyłość oraz nadmierne spożywanie alkoholu. Depresja, stres, konflikty w związku, utrata pewności siebie – problemy z „mocą” w sypialni w znacznym stopniu przekładają się na codzienne życie.

Badania

W 2014 roku australijski zespół naukowców kierowany przez dr Sean Martin opublikował w The Journal of Sexual Medicine wyniki badań, których celem było sprawdzenie, jak wielu mężczyzn ma problemy z impotencją. Przez 5 lat analizowano dane ponad 800 panów w wieku od 35 do 80 roku życia. Aż 31% z nich cierpiało na zaburzenia erekcji (o różnym stopniu nasilenia problemu).

Otyłość, wysokie spożycie alkoholu, stres, zaburzenia snu oraz wiek – to najczęściej wymieniane przyczyny problemów z erekcją

Wg naukowców w aż 29% przypadków istniała możliwość przezwyciężenia problemów z potencją, a co najciekawsze można byłoby tego dokonać w sposób całkowicie naturalny, bez używania środków „wspomagających”.

Poprawa stylu życia – lek na impotencję

Poprawa diety, wyeliminowanie z niej alkoholu i produktów niezdrowych, mocno przetworzonych, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, aktywność fizyczna, a także zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości snu to absolutna konieczność! Oczywiście u części z badanych niezbędne było wprowadzenie dodatkowych form leczenia, natomiast zmiana nawyków i poprawa stylu życia wymieniane są jako obowiązkowa forma terapii.

Wprowadzenie kilku, pozoru banalnych, zmian w życiu może nie tylko zniwelować problemy z erekcją i wpłynąć na poprawę sprawności seksualnej, lecz także będzie niezmiernie pomocne w walce z cukrzycą, wysokim poziomem cholesterolu, czy też wysokim ciśnieniem krwi.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.