Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Impotencja a styl życia

Impotencja a styl życia
Problem dysfunkcji erekcji dotyka mężczyzn, a objawy mogą się nasilać/występować częściej wraz z wiekiem. Przyczyn tego stanu może być wiele, m.in.: zaburzenia psychiczne, choroby układu sercowo-naczyniowego, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, a także… otyłość oraz nadmierne spożywanie alkoholu. Depresja, stres, konflikty w związku, utrata pewności siebie – problemy z „mocą” w sypialni w znacznym stopniu przekładają się na codzienne życie.

Badania

W 2014 roku australijski zespół naukowców kierowany przez dr Sean Martin opublikował w The Journal of Sexual Medicine wyniki badań, których celem było sprawdzenie, jak wielu mężczyzn ma problemy z impotencją. Przez 5 lat analizowano dane ponad 800 panów w wieku od 35 do 80 roku życia. Aż 31% z nich cierpiało na zaburzenia erekcji (o różnym stopniu nasilenia problemu).

Otyłość, wysokie spożycie alkoholu, stres, zaburzenia snu oraz wiek – to najczęściej wymieniane przyczyny problemów z erekcją

Wg naukowców w aż 29% przypadków istniała możliwość przezwyciężenia problemów z potencją, a co najciekawsze można byłoby tego dokonać w sposób całkowicie naturalny, bez używania środków „wspomagających”.

Poprawa stylu życia – lek na impotencję

Poprawa diety, wyeliminowanie z niej alkoholu i produktów niezdrowych, mocno przetworzonych, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, aktywność fizyczna, a także zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości snu to absolutna konieczność! Oczywiście u części z badanych niezbędne było wprowadzenie dodatkowych form leczenia, natomiast zmiana nawyków i poprawa stylu życia wymieniane są jako obowiązkowa forma terapii.

Wprowadzenie kilku, pozoru banalnych, zmian w życiu może nie tylko zniwelować problemy z erekcją i wpłynąć na poprawę sprawności seksualnej, lecz także będzie niezmiernie pomocne w walce z cukrzycą, wysokim poziomem cholesterolu, czy też wysokim ciśnieniem krwi.