Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Przekombinowany trening – podstawowy błąd początkujących

Przekombinowany trening – podstawowy błąd początkujących
Nie oszukujmy się, osoby początkujące lub też z niewielkim stażem treningowym bardzo niechętnie sięgają po ćwiczenia podstawowe, za to namiętnie wyszukują treningi swoich idoli (panowie światowej sławy kulturystów, panie „fitnessek” bikini). To zachowanie można wybaczyć, bo brak im podstawowej wiedzy oraz doświadczenia. O wiele gorszy jest fakt, że zdarzają się trenerzy, którzy obiecują cuda, przyciągają do siebie, oferując wybitnie skomplikowane metody treningowe i obiecując szybkie rezultaty. Niestety dość szybko okazuje się, że…

Lepsze jest wrogiem dobrego

Miała być szybka redukcja, a skończyło wymyślnych ćwiczeniach, splicie zamiast treningu angażującego wszystkie partie mięśniowe (FBW), „super hiper gigant seriach”, niewielkiej liczbie podstawowych ćwiczeń złożonych, za to masie izolowanych i obowiązkowym odmierzaniu czasu pomiędzy seriami.

Dla człowieka, który jest świeżakiem, na siłowni takie metody treningowe z góry oznaczają porażkę. Oto dlaczego:

  • ma słabą technikę ćwiczeń,
  • nie ma odpowiednio wyćwiczonego czucia mięśniowego, czyli kończy się na machaniu hantelką,
  • nie potrafi zwiększać obciążenia, poprzez co nieustannie (coraz bardziej zirytowany brakiem widocznych rezultatów) kręci się w miejscu,
  • nie zna swoich możliwości, nie potrafi ich przekraczać, przez co wykonuje ćwiczenia na pół gwizdka,
  • absolutnie niepotrzebnie skupia się na pilnowaniu mało istotnych detali, a nie na rzeczywistym treningu.

Chcesz spalać tkankę tłuszczową? Poznaj optymalne rozwiązanie

Podstawowe ćwiczenia, wysoka intensywność treningu oraz odpowiednio dopasowana dieta — to jest właśnie rozwiązanie optymalne!

Jak już zostało wyżej napisane — nie ma sensu stosować metod podejrzanych u zawodników klasy PRO, przede wszystkim dlatego, że lata świetlne dzielą osoby początkujące od zaawansowanych — zarówno jeżeli chodzi o doświadczenie, wiedzę oraz … stosowaną suplementację.

Nie kombinuj, zacznij od treningu dla początkujących, a dzięki temu:

  • nauczysz się prawidłowo wykonywać podstawowe ćwiczenia — dzięki temu nie tylko unikniesz kontuzji, ale możesz liczyć na efekty (zarówno jeżeli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej jak i budowanie mięśni),

  • poznasz swoje ciało i nauczysz się czuć, które mięśnie są zaangażowane w dane ćwiczenie (czyli wypracujesz u siebie czucie mięśniowe). Wiele osób (co wynika ze słabej techniki ćwiczeń oraz braku wiedzy, które mięśnie powinny pracować) podczas ćwiczeń na plecy nadmiernie angażuje ręce, a ćwicząc pośladki nadmiernie angażuje uda, dziwiąc się później, że choć dają z siebie na treningu wszystko, nie dostrzegają efektów,

  • utrzymasz wysoką intensywność treningu, co automatycznie przełoży się na rezultaty.

Podsumowanie

Każdy z nas chciałby jak najszybciej widzieć efekty swojej pracy, ale aby móc wykorzystywać metody bardziej zaawansowane najpierw należy nauczyć się podstaw. Nie bez przyczyny zanim zaczniemy biegać, najpierw uczymy się chodzić. Nim zaczniemy pisać pełnymi zdaniami, najpierw poznajemy alfabet. Przyswojenie bazy gwarantuje nam możliwość dalszego rozwoju, nadmierne kombinowanie sprawia, iż czas potrzebny na osiągnięcie wymarzonych rezultatów znacznie się wydłuża.

Najprostsze metody i założenia treningowe są najbardziej skuteczne — zamiast szukać magicznych środków i cudownych sposobów, zaufaj tym, które po prostu działają.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.