Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Karnet do fitness klubu – jak obniżyć jego koszt?

Karnet do fitness klubu – jak obniżyć jego koszt?
Do trenowania nie trzeba cię namawiać, gdybyś mógł najchętniej zamieszkałbyś na siłowni. Ale co zrobić, gdy dopada cię kryzys finansowy, a miesięczny koszt karnetu przekracza twoje aktualne możliwości?

Część z was na pewno pomyśli, że można przecież trenować w domu. To fakt niezaprzeczalny, ale ciężko wykonać konkretny trening siłowy, gdy nie dysponujemy praktycznie żadnym sprzętem, bo od „zawsze” korzystaliśmy z wyposażenia sal treningowych.

Jeżeli jest szansa, że z portfela da się wyskrobać jakieś fundusze, to istnieje kilka alternatyw, z których warto skorzystać.

WYSZUKUJ PROMOCJE I OFERTY SPECJALNE

Zadanie ułatwione w okresie świątecznym, gdyż wiele klubów oferuje bardzo korzystne upusty cenowe – jako prezent pod choinkę – dla aktualnych i nowych klientów.

Warto zorientować się, czy na siłowni nie funkcjonują np. zniżki studenckie czy też tzw. „karnety poranne” (najczęściej można korzystać z siłowni poza godzinami szczytu, czyli do godz. 15:00).

Sprawdź również, czy w miejscu, w których chciałbyś trenować, nie są udzielane zniżki za „wprowadzenie” do klubu nowej osoby.

ZAPYTAJ O RABAT

Gdy jesteś dobrze znanym personelowi stałym bywalcem klubu, możesz pokrótce przedstawić swoją sytuację i zapytać, czy – poza np. zniżką studencką – mógłbyś utrzymać dodatkowy upust. Większość managerów siłowni rozważy taką prośbę pozytywnie. Nie dość, że nie stracą „wiernego” klienta, to idąc tobie „na rękę” kierownictwo buduje pozytywny wizerunek miejsca, w którym dba się o klubowiczów.

LOKALIZACJA KLUBU

Duże sieciowe kluby rządzą się swoimi prawami. Położone są w świetnych, dogodnych lokalizacjach, wyposażone w najnowszy sprzęt i dobre zaplecze sanitarne, co znacząco wpływa na koszt karnetu. Chcąc oszczędzić, niekoniecznie tracąc na jakości usług, poszukaj mniejszych, mniej „wypasionych” lokali ulokowanych np. na osiedlach, w piwnicach, na peryferiach miasta. Ceny w siłowniach „nie sieciowych” są zdecydowanie niższe, a ich właściciele bardziej skłonni do udzielania rabatów.

A GDY GOTÓWKI BRAK…

to jeszcze nic straconego. Jeśli naprawdę zależy ci na trenowaniu na konkretnej siłowni, jesteś obowiązkowy, wywiązujesz się z powierzonych zadań, to możesz zaproponować właścicielowi klubu, że w zamian za karnet wykonasz dla niego określoną usługę, którą może być np. pomoc w utrzymaniu porządku w lokalu (sprzątanie, drobne prace porządkowe, dbanie o sprzęt na sali).

Jeżeli wyżej wymienione możliwości są z jakichś przyczyn awykonalne, to popytaj znajomych, może któryś z nich dysponuje domową siłownią, w której mógłbyś realizować swoje założenia treningowe.

Jeśli zaś problemy z brakiem gotówki są tylko chwilowe, to możesz ustalić z właścicielem klubu rozliczenie odroczone w czasie lub też skorzystać z pojedynczych, bezpłatnych wejściówek, które oferuje większość siłowni chcąc zachęcić nowe osoby do korzystanie ze swoich usług.

 

W artykule mówimy o: Trening