Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak aktywnie spedzić majówkę? Krótki poradnik

Jak aktywnie spedzić majówkę? Krótki poradnik
Z powodu „długiego weekendu” nieczynne – taką informację umieszczono na drzwiach Twojego ukochanego klubu fitness/siłowni? Nie rzucaj się z rozpaczy w życie grillowo-imprezowe, lecz wykorzystaj fakt, że w końcu możesz skorzystać z uroku ćwiczenia na świeżym powietrzu!

Jeżeli na co dzień spędzasz czas w czterech ścianach (praca, dom, samochód, sala treningowa), to dzięki ćwiczeniom w plenerze zyskasz nie tylko lepsze samopoczucie, zmniejszenie stresu czy też naturalne „ładowanie” witaminą D, lecz - co nie mniej istotne – odnotujesz korzyści fizyczne. W terenie nie znajdziesz bieżni o gładkiej powierzchni, lecz piaskowe drogi, kamienie, korzenie drzew,nierówności – mięśnie są zmuszone do cięższej pracy, a ty musisz być bardziej skoncentrowany, by utrzymać równowagę, nie potknąć się, nie pomylić trasy.

Jak sprawić, aby trening był udany?

Przede wszystkim nie traktuj go jako przykrego obowiązku, niech stanowi świetną zabawę. Najważniejsze byś wykorzystał własną kreatywność i czerpał przyjemność z tego, co robisz. Dostosuj intensywność ćwiczeń do możliwości fizycznych i ograniczeń zdrowotnych.

Dla chcącego nic trudnego

Rozejrzyj się i sprawdź, jakie masz możliwości. Może park z ławkami, a w nim ścieżki rowerowe i dla rolkarzy? Las z pagórkami, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, schody – mając takie opcje i odrobinę wyobraźni można przeprowadzić trening, który aktywuje mięśnie całego ciała. Pompki, przysiady, podciągnięcia, plank, bieganie, wypady – ogrom opcji!

Wcale nie potrzebujesz sprzętu, by przeprowadzić efektywny trening. Masa Twojego ciała będzie wystarczającym obciążeniem. Co będzie niezbędne? Przestrzeń. I chęci.

Przykład treningów CrossFit

(całość należy powtórzyć 3 razy)

  • 20 pajacyków,
  • 20 burpees,
  • 20 przysiadów z wyskokiem.

Przykładowy trening ze skakanką

Jeżeli masz do dyspozycji skakankę lub sznurek, który spełni jej funkcję, na pewno będziesz się wyśmienicie bawił wykonując ten trening.

(całość należy powtórzyć 10 razy)

  • 100 skoków na skakance,
  • 10 burpees,
  • 10 pompek,
  • 10 przysiadów.

Wyglądają niewinnie? Powodzenia!

Baw się

Wielu osobom ćwiczenia kojarzą się z nudą, zmęczeniem i hektolitrami wylanego potu. Zaskoczeniem dla nich może być fakt, że istnieje wiele aktywności fizycznych rewelacyjnie wpływających na ciało, dających możliwość spalenia kalorii, a do tego stanowiących świetną zabawę.

Rolki, gra w piłkę (nożną, plażową), gra w tenisa, pływanie na rowerku wodnym czy też na kajakach, badminton, spacery, skakanie na skakance, gra w ”gumę” – to tylko przykłady. Na pewno wśród nich znajdziesz taką, która sprawi Ci przyjemność i – poza zmęczeniem – da satysfakcję i pozwoli się zrelaksować.

Odpoczywaj

Jesteś zmęczony, masz problemy zdrowotne lub też najzwyczajniej nie chce Ci się uronić kropli potu, bo na co dzień pracujesz fizycznie i marzysz o odpoczynku? Wybierz się na spokojny, nieobciążający spacer. Dotlenisz organizm, będziesz mógł podziwiać piękne „okoliczności przyrody”, zrelaksujesz się.

Gdy Twoim jedynym pragnieniem jest leżenie do góry brzuchem i kontemplowanie natury… wiedz, że odrobina błogiego lenistwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Udanej majówki!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.