Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Baw się i spalaj tłuszcz tańcząc

Taniec to jedna z najstarszych i najbardziej naturalnych form ruchu. Wielu osobom kojarzy się on przede wszystkim z rozrywką, świetną zabawą, nawiązywaniem kontaktów społecznych. Za chwilkę się przekonacie, że niesie on za sobą również inne korzyści J Najpiękniejsze w tańcu jest to, że jest on naprawdę dla wszystkich. Lubisz tańczysz, ale zasłaniasz się wiekiem, brakiem predyspozycji czy też … partnera – nie szukaj wymówek, po prostu tańcz!

Przychodzisz do klubu tańca, masz do wyboru kilka/kilkanaście rodzajów zajęć. Stajesz bezradnie przed grafikiem zastanawiając się, co wybrać. Przede wszystkim zdecyduj się na zajęcia dopasowane do kondycji fizycznej (szalonego rock`n`rolla czy też tańca irlandzkiego nie polecam osobom początkującym, z nadwagą, problemami zdrowotnymi) i upodobań (nie zmuszaj się do wkraczania na zajęcia rumby, gdy latynoskie rytmy drażnią twoje ucho).

Od czego więc zacząć?

Na „rozruszanie” proponuję tańce spokojniejsze: rumba, walc, tango, cha cha, kizomba, czy też bachata - otworzą uczestników zajęć na muzykę, pracę z partnerem -jeżeli to zajęcia w parach. Dadzą bazę podstawowych kroków oraz przyczynią się do poprawy równowagi i pamięci, gdyż sekwencje ruchów będą stawały się coraz bardziej skomplikowane. Zajęcia te, pomimo, że tempo muzyki nie będzie zbyt szybkie, na pewno pozytywnie wpłyną na zdrowie, poprawę kondycji i przygotują ciało do podjęcia bardziej wymagających form treningu.

Jeżeli uważasz, że twoje ciało potrzebuje intensywniejszych wyzwań tanecznych, to proponuję dancehall, reggaeton, pole dance, hip hop, taniec irlandzki, jive, lindy hop czy też zumbę – każdy znajdzie coś dla siebie!

Zajęcia te, na poziomie początkującym/amatorskim, nie wymagają od uczestników umiejętności tanecznych na wysokim poziomie, głównym założeniem jest dobra zabawa. Powiem więcej, o ile nie jest to taniec w parach, to nawet średnie poczucie rytmu nie będzie tu bardzo przeszkadzało ;-)

Tańcząc:

- poprawiasz kondycję oraz koordynację ruchową

- ćwiczysz koncentrację, równowagę oraz pamięć ruchową

- zyskujesz lepsze samopoczucie, uwolnisz się od „trosk życia codziennego”

- twoje ruchy staną się delikatniejsze, bardziej zmysłowe

- rozwijasz kreatywność

- zyskujesz pewność siebie i poznajesz innych wielbicieli tej formy ruchowej! J

Taniec a kontuzje

Czy sam taniec wystarczy, by cieszyć się zdrową, smukłą sylwetką? Odpowiem z perspektywy instruktora tańca i trenera personalnego: nie, to będzie za mało. Taka forma ruchu, wykonywana nawet na poziomie amatorskim, może prowadzić do kontuzji, jeżeli mamy słabe mięśnie. Aby o nie zadbać, należałoby dodać do swojego „grafiku treningowego” zajęcia wzmacniające. Pamiętajmy, że układ mięśniowy „trzyma” nasze ciało oraz odpowiada m.in.: za motorykę oraz prawidłową postawę. Warunkiem zachowania zdrowia jest dobra rozgrzewka, a także nie wykonywanie ewolucji ponad swoje możliwości. Należy również pamiętać o ważnej zasadzie kierowania kolan w tym samy kierunku, w którym idą stopy, by uniknąć nienaturalnego skręcania stawu kolanowego i naciągania więzadeł.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.