Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Mostek biodrowy – niedoceniane ćwiczenie na pośladki

Mostek biodrowy – niedoceniane ćwiczenie na pośladki
Jędrne, uniesione pośladki to marzenie i cel treningowy wielu osób. Przysiady, wykroki, wchodzenie na podwyższenie, odwodzenie nogi w tył, martwy ciąg na prostych nogach to ćwiczenia, które są wykonywane najczęściej w celu uzyskania kształtnej, umięśnionej pupy. Wiele z pań oraz panów całkowicie zapomina lub też niesłusznie pomija ćwiczenie, które - wykonywane prawidłowo - rewelacyjnie wpływa nie tylko na mięśnie pośladków, lecz także mięśnie dwugłowe (tył ud).

Jak prawidłowo wykonać mostek biodrowy?

Aby poprawnie wykonać mostek biodrowy (ćwiczenie można spotkać również pod nazwą wznosy bioder) należy:

  • Położyć się płasko na macie/podłodze, ręce powinny być ułożone wzdłuż ciała. Stopy stabilnie oparte na podłodze, ustawione na szerokość barków, kolana ugięte pod kątem 90 stopni (stopy powinny znajdować się pod kolanami). Ciężar ciała umieszczony jest na piętach.

  • Unieść biodra w górę w taki sposób, jakbyśmy chcieli podnieść pośladki i schować je pod siebie (tzw. posterior tilt). Mięśnie pośladkowe podczas ruchu powinny być napięte.

  • Utrzymać plecy w pozycji neutralnej - w pracę powinny być zaangażowane mięśnie pośladków. Wypychanie i maksymalne wyginanie odcinka lędźwiowego nie dość, że nijak nie wpłynie na poprawę pupy, to gwarantuje bóle w krzyżu i może przyczynić się do kontuzji.

Jeżeli opanowana została wersja podstawowa ćwiczenia, to można oczywiście wprowadzać trudniejsze warianty, m.in.: mostek biodrowy na jednej nodze lub też z nogami umieszczonymi na podwyższeniu, np. na piłce rehabilitacyjnej/bosu

Prawidłowa technika podstawą każdego ćwiczenia

Dbałość o prawidłową technikę jest sprawą niezmiernie istotną, gdyż - w tym przypadku zwłaszcza u osób dotkniętych problemami z kręgosłupem, błędy w wykonywaniu ćwiczenia mogą zaostrzyć dolegliwość i spowodować pogorszenie się stanu zdrowia.

Pamiętaj, że jeżeli nie masz pewności, czy możesz wykonywać dane ćwiczenie, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.