Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Solcoseryl – regeneracja na 100%

Osoby trenujące na dość wysokim poziomie, gdzie ilość sesji treningowych często przekracza ilość dni tygodnia, największe, z czym mają problem, to odpowiednia regeneracja. Mało kto jest w stanie żyć ze sportu, więc założyć należy, że dochodzi do tego również praca. W przypadku wielu osób jest to dodatkowych wysiłek fizyczny, często nawet bardzo ciężki. W takiej sytuacji, zakładając nawet optymalną ilość snu w ilości 7 godzin dziennie, regeneracja bywa bardzo ciężka. Sen, praca, treningi. Ciężko w takiej sytuacji o odpowiedni poziom regeneracji dla naszych mięśni, ośrodkowego układ nerwowego czy samej psychiki. W sytuacji takiej idealnym rozwiązaniem wydaje się solcoseryl. Czym jest ta tajemniczo brzmiąca substancja? Postaram się Wam wyjaśnić w tym artykule.

Solcoseryl jest bezbiałkowym wyciągiem z surowicy i komórek krwi cieląt. Pełni on dość istotne funkcje, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy regeneracji organizmu sportowca. Zaliczyć możemy do nich:

Nasilenie syntezy kolagenu

Kolagen w organizmie człowieka odpowiada nie tylko za nasze włosy i skórę, ale również, co bardzo istotne — za prawidłowe funkcjonowanie tkanek łącznych i stawów. Stanowi on 1/3 łącznej sumy białek w naszym organizmie. Zaburzenia jego produkcji są w stanie przyczynić się do odwapnienia szkieletu kostnego, co wpływa na zwiększoną zdolność do kontuzji i złamań kośćca. Ma to istotne znaczenie szczególnie w sportach walki. Odpowiada on również za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, zapewniając twardość i elastyczność okolicy stawów. Co ciekawe kolagen odpowiada również za nasz układ immunologiczny. Ogranicza bowiem rozprzestrzenianie się bakterii chorobotwórczych, toksyn, a nawet komórek nowotworowych. Nasilenie produkcji kolagenu w organizmie przyczyni się więc w znaczny sposób do poprawy regeneracji organizmu, zapobieganiu kontuzji, jak i leczeniu już nabytych urazów.

Stymulacja fosforylacji oksydacyjnej

Poprzez zwiększenie magazynowanej energii przyczynia się do syntezy ATP. Większa synteza adenozynotrifosforanu przekłada się na poprawę metabolizmu energetycznego i zwiększenia wysokoenergetycznych fosforanów. Osoby aktywne fizycznie potrzebują większych ilości tlenu dostarczanego do mięśni. Ma to szczególne znaczenie w sportach wytrzymałościowo-siłowych. Solcoseryl poprawia transport i magazynowanie tlenu oraz glukozy w mięśniach. Lepiej dotlenione mięśnie pracują dłużej i wydajniej, a ich ochrona poprawia ogólny stan metaboliczny i naprawczy.

Regeneracja centralnego układu nerwowego

Wysoka aktywność fizyczna znacznie wpływa na centralny układ nerwowy. Wpływa to na przemęczenie całego organizmu. Wpływa to negatywnie na pracę nadnerczy, przysadki i podwzgórza, powodując zwiększone wydzielanie hormonów stresogennych, np. kortyzolu. Zbyt długie przebywanie organizmu w stanach stresujących może spowodować wypalenie nadnerczy, a to w istotny sposób wpłynąć może na formę sportowca. Solcoseryl zwiększa regenerację centralnego układu nerwowego, przyczyniając się do utrzymania homeostazy, rozwoju i regeneracji tkanki nerwowej.

Zapobieganie wtórnym zmianom zwyrodnieniowym i patologicznym komórek

Solcoseryl działa idealnie u osób z różnego rodzaj problemami po kontuzjach. Wynika to ze zmniejszenia stanów zapalnych organizmu i szybszego powrotu do sprawności. Szczególnie po zerwaniach, naderwaniach mięśni, zabiegach inwazyjnych stanów, takich jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego czy zerwaniach torebki stawowej. Są to typowe kontuzje występujące w sportach walki. Warto więc przemyśleć jego stosowanie, szczególnie w takich sytuacjach.

Wady solcoserylu

W przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono efektów ubocznych stosowania solcoserylu. Z jego "suplementacją" związane są jednak pewne trudności. Jest to bowiem środek leczniczy, wydawany na receptę. Kolejnym problemem jest sposób jego podawania. Występuje on w ampułkach 2 ml, jako roztwór wodny. Wymaga więc iniekcji domięśniowych lub wlewów dożylnych. Należy podkreślić jednak, iż nie jest to środek dopingujący. Stosowanie jego należy skonsultować z lekarzem, który dokona iniekcji lub w specjalistycznych klinikach w postaci wlewu dożylnego.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.