Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

6 powodów, dla których powinnaś zapisać się na siłownię

Chociaż w ostatnich latach zauważyć można zwiększone zainteresowanie treningiem siłowym wśród kobiet, to niestety większość pań nadal obawia się takiej formy aktywności, traktując siłownię jako miejsce gdzie raczej rozwija się masę mięśniową niż wyszczupla sylwetkę. Takie stereotypowe myślenie w rzeczywistości nie ma uzasadnienia. Trening z obciążeniem bowiem niesie za sobą wiele namacalnych korzyści, które sprawiają, ze może stać się nawet bardziej wartościową formą aktywności niż nudna jazda na rowerku stacjonarnym czy spacery na bieżni. Chcesz wiedzieć co tak naprawdę daje dobry trening na siłowni?

Przyspieszysz metabolizm

Mówi się, że trening aerobowy przyspiesza przemianę materii. Faktycznie tak jest, tyle że efekt ten obserwowany jest jedynie w trakcie wysiłku i niekiedy przez krótki czas po jego zakończeniu. Zupełnie inaczej wygląda podczas treningu z obciążeniem, który powoduje wzrost tempa metabolizmu trwający nawet kilkanaście godzin. Oznacza to, że pomimo iż w danej chwili nie ćwiczysz, Twój organizm nadal spala dodatkowe kalorie, co związane jest z przebiegiem procesów regeneracyjnych zachodzących w obrębie tkanki mięśniowej. Tak więc trening z obciążeniem sprawia, że chudniesz szybciej.

Wymodelujesz sylwetkę

Jak powszechnie wiadomo, trening z obciążeniem stymuluje rozwój tkanki mięśniowej. Zanim jednak przestraszysz się wizji nagłego rozrostu muskulatury, wiedz że proces ten przebiega w sposób subtelny i stopniowy. Wbrew stereotypom trening z obciążeniem nie musi zaburzać proporcji kobiecej sylwetki, a wręcz odwrotnie – pomaga je wyeksponować. Poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń można wymodelować uda, brzuch, wyszczuplić ramiona, uwypuklić pośladki, sprawiając, że sylwetka zyska na atrakcyjności.

Poprawisz samoocenę i zyskasz pewność siebie

Regularna aktywność fizyczna odmienia nie tylko ciało, ale i umysł i wpływa na sferę emocji i postrzeganie własnej osoby. Osoby regularnie trenujące niemal jednogłośnie przyznają, że regularny wysiłek dodaje im pewności siebie i korzystnie wpływa na sposób postrzegania własnej osoby. Już samo „robienie czegoś ze sobą” jest budujące, a jeśli towarzyszy temu zauważalny gołym okiem postęp, wzrasta poczucie własnej skuteczności co jest niezwykle budujące.

Łatwiej poradzisz sobie ze stresem

Wysiłek fizyczny jest jednym z najlepszych sposobów na rozładowanie złych emocji i zwalczenie negatywnych skutków stresu. Sprawdzają się tutaj zarówno treningi o charakterze aerobowym, jak i sesje siłowe i wytrzymałościowo siłowe. Podczas wysiłku produkowane są endorfiny, endogenne „narkotyki”, które działają przeciwbólowo i… relaksująco, sprawiając że pomimo przeciwności losu dobry nastrój będzie Ci towarzyszyć. Osoby aktywne fizycznie skuteczniej radzą sobie z wyzwaniami dnia codziennego i lepiej tolerują stres.

Zatrzymasz upływ czasu

Trening siłowy jest jednym z najskuteczniejszych kosmetyków hamujących procesy starzenia. Dzięki regularnej aktywności fizycznej połączonej z odpowiednią dietą możesz wyraźnie obniżyć swój wiek metaboliczny i sprawić, że wyglądać będziesz młodziej. To naprawdę działa. Wystarczy kilka miesięcy ćwiczeń by sylwetka stała się smuklejsza i bardziej sprężysta. Faktem jest, że osoby regularnie odwiedzające kluby fitness wyglądają niekiedy o 10 lat młodziej niż ich nieaktywni fizycznie rówieśnicy.

Zmniejszysz ryzyko chorób cywilizacyjnych

Regularne treningi z obciążeniem sprawią, że choroby takie jak miażdżyca, cukrzyca czy zwłaszcza – otyłość omijać Cię będą szerokim łukiem. Dzięki regularnej aktywności fizycznej poprawisz funkcjonowanie gospodarki insulinowo-glukozowej i lipidowej, wzmocnisz układ immunologiczny i usprawnisz mechanizmy odpowiedzialne za kontrolę równowagi energetycznej. Badania pokazują także, że w przypadku kobiet aktywnie trenujących siłowo ryzyko osteoporozy jest wyraźnie mniejsze.

Podsumowanie

Istnieje jeszcze wiele innych ważnych powodów, dla których powinnaś zapisać się na siłownie, wymienione, jako choćby fakt, iż regularne treningi z obciążeniem po krótkim czasie zaczną Ci po prostu sprawiać frajdę. Warto też byś wiedziała, iż tak naprawdę większość Twoich obaw związanych z wizytą w klubie fitness wynika ze stereotypowego myślenia. Daj sobie szansę, a po pewnym czasie trudno wręcz będzie Ci sobie wyobrazić Twoje życie bez regularnych treningów…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.