IDZIEMY RAZEM PO TWOJĄ FORMĘ! 40% RABATU NA PLAN DIETETYCZNY I TRENINGOWY! SKORZYSTAJ Z KODU "40PT"

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy trening bez diety ma sens?

Zwiększenie aktywności fizycznej to znakomity sposób na poprawę kondycji całego organizmu. Dodatkowe sesje aerobowe czy interwałowe poleca się przede wszystkim osobom odchudzającym się, pracującym nad estetyką sylwetki, w celu przyspieszenia spalania tłuszczu zmagazynowanego w okolicach bioder czy pasa. Faktycznie trening prowadzi do zwiększonego wydatkowania anergii, przez co sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej.

Czy sam trening wystarczy, by schudnąć?

Sama aktywność fizyczna niekoniecznie musi prowadzić do zmniejszenia poziomu tkanki tłuszczowej. Konieczna jest bowiem jeszcze odpowiednia dieta zapewniająca deficyt kaloryczny, czyli stan, w którym uruchomione zostają rezerwy energetyczne organizmu. Niestety wiele osób zaniedbuje kwestię odżywiania koncentrując się jedynie na wydłużaniu czasu wysiłku, dokładając dodatkowe ćwiczenia „na brzuch”. Bez przykładania odpowiedniej wagi do ilości i jakości spożywanej żywności zdarza się tak, że wydatkowane na siłowni czy w plenerze kalorie zostają „nadrobione” przez dodatkową porcję jedzenia.

Węglowodany na pomoc?

Paradoksalnie, wiele osób niestety dokonuje swego rodzaju kompensacji przy pomocy węglowodanowych napojów sportowych, popijając je nie tylko w okolicy wysiłku, ale również w ciągu dnia - do posiłków czy między posiłkami. Tymczasem porcja odżywki typu „carbo” dostarcza potężnej dawki cukrów, których, nawet jeśli organizm nie odłoży w postaci tkanki tłuszczowej, to spali preferencyjnie w stosunku do kwasów tłuszczowych pochodzących z rezerw ustrojowych. Niestety jesteśmy tak skonstruowani, że każdy dodatkowy wydatek kaloryczny osiągany np. w trakcie wysiłku fizycznego organizm będzie chciał uzupełnić. Zwłaszcza przekonanie, zgodnie z którym po wysiłku fizycznym możemy sobie pozwolić na dodatkową porcję słodyczy, słodkich napojów czy wysokokalorycznych potraw może okazać się po prostu zgubne.

Podsumowanie

Jeśli więc od jakiegoś czasu trenujesz intensywnie, a pomimo tego nie zauważasz pożądanych rezultatów, proponuję - zamiast kolejnej modyfikacji treningowej czy pudełka najnowszego suplementu – ułożyć dietę biorącą pod uwagę cel, jaki przed sobą stawiasz. W praktyce niestety często jest tak, że nawet najlepszy trening nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie towarzyszy mu przemyślany sposób odżywiania.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.