Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

5 korzyści z porannego rozciągania

5 korzyści z porannego rozciągania
Każdy z nas ma inną rutynę, inny grafik i obowiązki, ale kiedy budzimy się i zaczynamy planować dzień, warto pomyśleć również o regularnym stretchingu. To właśnie wtedy jest najlepszy czas na rozciąganie.

Niezależnie od tego, o której zaczynasz swój dzień, warto przeznaczyć kilka minut na tę formę ćwiczeń. Pozwoli to nie tylko łatwiej się obudzić, ale także poprawi krążenie krwi, pobudzi pracę narządów i doda energii na cały dzień.

Co daje nam poranne rozciąganie?

Poprawia krążenie krwi

Rozciąganie poprawia przepływ krwi, zwiększając w ten sposób dotlenienie i odżywienie organizmu. Rozciągając się po przebudzeniu sprawisz, że cały Twój organizm dostanie „dotleniającego kopa” i będziesz w stanie lepiej zacząć swój dzień.

Zwiększa mobilność

Brak elastyczności sprawia, że mięśnie skracają się, napinają i ograniczają swobodny ruch. Regularne rozciąganie poprawia nie tylko elastyczność mięśni, ale także stawów, co przyczynia się do lepszego funkcjonowania na co dzień oraz do poprawy zakresu ruchu i mobilności całego ciała.

Dodaje energii

Jedna z niedocenianych korzyści z rozciągania po przebudzeniu: energia! Poranne rozciąganie działa lepiej niż kawa. Dotlenia mózg, pobudza krążenie i dodaje energii na cały nadchodzący dzień. 

Zapobiega bólom

Rozciąganie uelastycznia mięśnie i chroni je przed urazami. Często po przebudzeniu czujemy sztywność pleców i karku. Aby uniknąć urazów i poprawić elastyczność kręgosłupa wykonaj kilka łagodnych skrętów i skłonów, pozwoli to złagodzić ból poprzez zmniejszenie napięcia mięśni grzbietu.

Łagodzi stres

Stres „odkłada się” w ciele, powodując napięcia i blokady. Kilka minut rozciągania po przebudzeniu pozwoli rozluźnić napięte miejsca, ale także ze spokojem zacząć nowy dzień.

Jakie ćwiczenia rozciągające najlepiej wykonywać po wstaniu?

Istnieje wiele różnych ćwiczeń rozciągających. Najlepsze będą łagodne skręty i skłony kręgosłupa oraz łagodne rozciąganie nóg i ramion. Ważne, aby rozciąganie wykonywać powoli, oddychając równo i płynnie. Idealna na dobry poranek będzie także krótka, delikatna sesja jogi.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.