Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Koronawirus a śmiertelność - czy COVID jeszcze nikogo nie zabił?

Koronawirus a śmiertelność - czy COVID jeszcze nikogo nie zabił?
Na skróty:
  1. Kwestionowanie danych
W dobie Internetu doskonale rozprzestrzenianie są wszelkie fałszywe informacje, bo nikt nie sprawdza źródeł. Dla większości ludzi rzetelną informację stanowi anonimowa notka z Facebooka lub infografika nieznanego pochodzenia.

Kwestionowanie danych

Ostatnio modne jest kwestionowanie liczby śmierci wywołanych przez koronawirusa. Jest on dotkliwym utrudnieniem dla wszystkich osób które są aktywne fizycznie, wystarczy przypomnieć silne ograniczenia lub zamknięcie siłowni.

Specjaliści internetowi twierdzą, że umiera tyle samo ludzi co zawsze i żadnej epidemii nie ma. Cóż, w takim razie naukowcy, lekarze, w tym zajmujący się chorobami wywołanymi przez drobnoustroje publikują nieprawdziwe informacje?

Wszyscy? I są tak jednomyślni? Jak to się stało?

Cóż, wg badań opublikowanych 12 października 2020 r. w USA COVID-19 odpowiadał za 67% dodatkowych zgonów W USA.

Od 1 marca do 1 sierpnia 2020 r. w Stanach Zjednoczonych nastąpiło 1 336 561 zgonów, co stanowi 20% wzrost w stosunku do spodziewanej liczby zgonów (1 111 031). Z 225 530 dodatkowych zgonów, 150 541 (67%) przypisano COVID-19.

Analizy wykazały wzrost zgonów przypisywanych przyczynom innym niż COVID-19, przy czym tylko dwie z nich osiągnęły poziom istotności statystycznej. Wskaźniki śmiertelności z powodu chorób serca w USA wzrosły między tygodniami kończącymi się 21 marca a 11 kwietnia, roczna zmiana wynosiła 5.1%. Śmiertelność z powodu choroby Alzheimera / otępienia wzrosła dwukrotnie, między tygodniami kończącymi się 21 marca, a 11 kwietnia (roczna zmiana 7.3%).

Jak wyjaśnić dodatkowe ponad 225 tysięcy zgonów?

To przypadek? Spisek? Wszyscy uczestniczą w wielkiej konspiracji? I co najgorsze, wg naukowców początkowe dane odnośnie śmierci związanych z COVID były zaniżone. Mogło się zdarzyć, iż z powodu COVID-19 umarło więcej ludzi, niż początkowo sądzono. Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku okaże się, jak duży jest realny wpływ nowej odmiany koronawirusa na zdrowie publiczne.

Źródła: Steven H. Woolf Excess Deaths From COVID-19 and Other Causes, March-July 2020 https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2771761

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.