Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Naturalne sposoby na jesienny spadek energii

Naturalne sposoby na jesienny spadek energii
W sezonie jesienno-zimowym częściej dopada nas niski poziom energii. Pochmurna pogoda, nieodpowiednia ilość snu, do tego stres i mniej aktywności na świeżym powietrzu sprawiają, że poziom energii spada. Jak w naturalny sposób dodać sobie siły i motywacji do działania? Poniżej kilka pomocnych wskazówek na porządną dawkę codziennej energii.

Poranny „łyk” słońca

Potrzebujesz się obudzić? Wyjdź na zewnątrz! Światło słoneczne odgrywa ważną rolę w regulowaniu ważnego hormonu - melatoniny. Wystawiając się na słońce z samego rana, przyczyniamy się do regulacji rytmu wytwarzania melatoniny, przez co nasz organizm łatwiej się wybudza. Poranna dawka słońca w połączeniu z ćwiczeniami doda Ci energii na cały dzień. 

Ruszaj się

Ruch na świeżym powietrzu dobrze wpływa na nasze zdrowie, poziom energii i ogólne samopoczucie. Aktywność fizyczna stymuluje produkcję endorfin i jest jednym z najzdrowszych sposobów na dodanie sobie energii. Bieganie, jazda rowerem czy jakikolwiek inny wysiłek fizyczny dodadzą Ci energii na cały dzień.

Śniadanie pełne energii

Chcąc mieć więcej energii, jedz zdrowo! Pełnowartościowe śniadanie bogate w mikroelementy i białko odżywi Twój organizm i doda Ci energii na cały dzień. Jajecznica z warzywami czy owsianka z pieczonym jabłkiem i odżywką białkową sprawią, że taki początek dnia szybciej postawi Cię na nogi.

Pij więcej wody

Spożywanie odpowiedniej ilości wody usprawnia nasz organizm na poziomie fizycznym, poprawia funkcjonowanie mózgu i narządów wewnętrznych. Niestety często zapominamy o regularnym nawadnianiu organizmu. Staraj się każdego dnia wypijać minimum 1,5 l wody. Jeśli nie lubisz smaku wody, dodaj do niej odrobinę cytryny, mięty lub innych ziół. W sezonie jesienno-zimowym warto pić ciepłą wodę.

Oddychaj

To oczywiste, że wszyscy oddychamy, każdego dnia. Każdego dnia nasze płuca biorą około 20 000 oddechów. To sporo. A ile z tych oddechów bierzesz świadomie? Zatrzymaj się teraz na chwilkę i weź 5 głębokich oddechów do przepony. Wdech…, wydech…, wdech…, wydech…, wdech…, wydech…, wdech…, wydech…, wdech…, wydech…

Oddychanie przeponowe łagodzi napięcie mięśni oraz zmniejsza produkcję kortyzolu i łagodzi stres, kolejną przyczynę niskiego poziomu energii.

Podsumowanie

To, co robimy i czym karmimy się każdego dnia, wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii. Zdrowa dieta i odpowiednia dawka ruchu z pewnością dodają nam siły, ale jeżeli stale czujesz zmęczenie, może to być spowodowane stresem, przepracowaniem, a nawet nadużywaniem leków. Przeanalizuj, gdzie może leżeć problem i ciesz się życiem!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.