IDZIEMY RAZEM PO TWOJĄ FORMĘ! 40% RABATU NA PLAN DIETETYCZNY I TRENINGOWY! SKORZYSTAJ Z KODU "40PT"

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Ukryte pułapki i często popełniane błędy podczas odchudzania

Ukryte pułapki i często popełniane błędy podczas odchudzania
Obmyślając strategię, która będzie miała ca celu zredukowanie nadmiarowych ilości tkanki tłuszczowej i przygotowanie ciała do tzw. sezonu plażowego, warto zrewidować posiadaną wiedzę, a tym samym ustrzec się błędów, wpływających na efektywność diety, a także na zdrowie, kondycje i samopoczucie. Poniżej lista pułapek, w które łatwo się złapać przez niewiedzę, nieodpowiedzialność lub po prostu zwykłe lenistwo.

Sezonowość

Zdrowe nawyki żywieniowe warto stosować przez cały rok, wówczas panika związana z pokazaniem się w stroju kąpielowym nie będzie spędzać snu z powiek. Należy uświadomić sobie, iż nie istnieją doraźne rozwiązania w postaci cudownych diet, które pozwolą na utrzymanie efektów po wprowadzeniu „starych” nawyków żywieniowych.

Zbyt drastyczne ograniczenie kalorii

Presja czasu i wrodzona skłonność do wybierania drogi „na skróty” skłaniają często do poszukiwania spektakularnych rozwiązań. Efekty zaniedbań z kilku miesięcy czy lat chcielibyśmy nadrobić w tydzień, stąd najczęściej pomysły na diety-głodówki. Konsekwencje takiego postępowania są odwrotne do zamierzonych.

Koncentrowanie się jedynie na kaloriach

Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowanie potrzebuje nie tylko energii, ale również innych składników, takich jak białko, witaminy, niezbędne pierwiastki, ważne kwasy tłuszczowe. Układając jadłospis należy kierować się nie tylko kwestią podaży kalorii, ale także zapotrzebowania organizmu na składniki o charakterze nieenergetycznym. Bardzo często słyszę pytania typu: „Czy np. kanapkę z gotowanym łososiem można zamienić batonem, bo przecież mają podobną ilość kalorii?”. Odpowiedź brzmi: „nie można!”. Dlaczego? Dlatego, że baton dostarcza jedynie kalorii i żadnych innych wartościowych składników.

Bazowanie na produktach dietetycznych i pseudo prozdrowotnych

Winą za powstawanie odstających boczków obarcza się przede wszystkim pizzę, hamburgery, słodycze. Tymczasem źródłem problemu mogą być także gotowe sałatki zawierające majonezowe i śmietanowe sosy, produkty śniadaniowe, dżemy niskosłodzone, dania light i fit, które często tylko z pozoru są dietetyczne i zdrowe.

Owocowe przekąski to nie owoce

O ile świeże owoce są pożądanym składnikiem diety, o tyle przetwory z owoców już nie, bo stanowią wyłącznie źródło cukru. Zamiast po jabłko czy mandarynkę chętnie sięgamy po soki lub napoje owocowe, dżemy, konfitury, galaretki, batoniki, etc., przyczyniając się tym samym do odkładania tkanki tłuszczowej. Takie typu wynalazkom należy powiedzieć: NIE!

Podsumowanie

Odchudzanie się powinno być zabiegiem przemyślanym, a także rozłożonym w odpowiednio długim czasie. Jadłospis należy ułożyć w oparciu o rzetelne źródła informacji lub po prostu skorzystać z pomocy dietetyka, co pozwoli na uniknięcie błędów i ułatwi wypracowanie długoterminowych i trwałych efektów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.