Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zdrowe nawyki pozwalają oszczędzić pieniądze

Zdrowe nawyki pozwalają oszczędzić pieniądze
Wiele mówi się o tym, że zdrowe nawyki jak jedzenie owoców i warzyw, unikanie jedzenia przetworzonej żywności, regularne ćwiczenia na siłowni i odpowiednia ilość snu nie tylko wydłużą Twoje życie, ale mogą także uczynić Cię bogatszym. Co mają wspólnego nawyki z finansami? Według badania przeprowadzonego przez Money, zdrowie i finanse idą w parze, a wyrażenie zdrowy, bogaty i mądry nabiera nowego znaczenia.

Ćwiczenia poprawią Twoje zdrowie

Osoby nieaktywne fizycznie są od 20 do 34 procent bardziej narażone na długoterminowe zwolnienia lekarskie w porównaniu z osobami ćwiczącymi. Według magazynu Money, chodzenie na siłownię przynajmniej trzy razy w tygodniu wiąże się z 7-procentowym wzrostem pensji mężczyzn i 12-procentowym wzrostem pensji kobiet.

Jeśli ćwiczysz tylko na świeżym powietrzu, to nadal jesteś w lepszej sytuacji niż ci, którzy w ogóle tego nie robią. Zacznij prowadzić zdrowy tryb życia, włącz ćwiczenia do swojej codziennej rutyny, a zminimalizujesz ryzyko zachorowania i przebywania na zwolnieniu lekarskim, które jest płatne 80% pensji.

Mniejsze zarobki wśród otyłych osób

Nadwaga lub otyłość mogą Cię słono kosztować. Według CDC szacuje się, że średnie koszty leczenia osoby otyłej są w skali roku o 1429 dolarów wyższe niż w przypadku osób o normalnej wadze. Istnieje również społeczne uprzedzenie wobec pracowników z nadwagą. Według analiz finansowych, pracownicy z nadwagą mieli o 2,5 procent niższą średnią pensję początkową w porównaniu z osobami o normalnej wadze.

Kosztowne nałogi

Wszyscy wiemy, że nałogi nie dość, że są niezdrowe, to w dodatku kosztowne. Kupowanie paczki papierosów raz dziennie po średniej cenie 14 zł, kosztuje Cię miesięcznie 420 zł, a rocznie 5110 zł. W skali 10 lat to ponad 50 tysięcy złotych, czyli mały samochód albo wczasy w odległym zakątku świata. Udając się na zakrapianą imprezę do klubu, wydajesz z pewnością około 200-300 zł. Jeśli wychodzisz w każdy weekend, powiedzmy co sobotę, to jest to 1200 zł miesięcznie. Rachunek jest prosty. Zdrowe nawyki równają się unikaniem używek z korzyścią dla Twojego portfela.

Oszczędności z tytułu ubezpieczenia na życie

Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę stan Twojego zdrowia, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, unikając wysokich składek. To samo dotyczy otyłości. Szacuje się, że 40-letni otyły mężczyzna płaci za ubezpieczenie więcej niż mężczyzna w tym samym wieku, który ma normalną wagę.

Unikaj stresu i ciesz się zdrowiem

Stres może przyczynić się do tworzenia i umacniania niezdrowych nawyków, takich jak palenie, przejadanie się i nadmierne picie alkoholu, a co za tym idzie, Twój portfel staje się przez to lżejszy. Największymi źródłami stresu jest brak stabilności finansowej, praca, obowiązki rodzinne i choroby. Sami widzicie, że jest to błędne koło, które powoduje, że znajdujesz się w niezdrowym cyklu.

Higiena snu

National Sleep Foundation ostrzega, że ​​brak snu może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie i szczęście, a ostatecznie zmniejszyć funkcje poznawcze i zwiększyć poziom stresu. Chroniczny brak snu może również prowadzić do wielu chorób, w tym cukrzycy, otyłości i chorób serca. Jedna dodatkowa godzina snu tygodniowo może w krótkim okresie zwiększyć płacę o 1,3 procent, a w dłuższej perspektywie o 5 procent - według analiz osoby, które wysypiają się, są mniej narażone na choroby i nieobecność w pracy.

Zdrowy człowiek jest w stanie obniżyć koszty opieki zdrowotnej, mieć więcej energii, być bardziej wydajnym i skupionym pracownikiem, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Inwestując w zdrowie, zaczniesz czerpać wiele korzyści, także tych finansowych.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.