IDZIEMY RAZEM PO TWOJĄ FORMĘ! 40% RABATU NA PLAN DIETETYCZNY I TRENINGOWY! SKORZYSTAJ Z KODU "40PT"

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Niewłaściwe nawyki i estetyka sylwetki

Zdrowy i przemyślany sposób odżywiania, regularna i właściwie zaplanowana aktywność fizyczna, wytrwałość w dążeniu do celu, pozytywne nastawienie do siebie i życia – to tylko niektóre cechy i nawyki osób, którym praca nad estetyką sylwetki przynosi zadowalające rezultaty. A jakie są cechy osób, którzy skazani są na porażkę?

Negatywne porównywanie się z innymi

Jednym z najprostszych sposobów na skuteczne zabicie motywacji i zmniejszenie poczucie własnej wartości to negatywne porównywanie się z innymi osobami i stawianie się w pozycji „najgorszego” – bez szans na doścignięcie ideału. Błąd ten jest szczególnie powielany przez osoby, które dopiero rozpoczynają pracę nad estetyką sylwetki – niewłaściwe porównywanie się ze stałymi bywalcami siłowni i osobami, które od dłuższego czasu dbają o sposób odżywiania, może umniejszać dotychczasowe własne osiągnięcia i odbierać chęci do dalszego działania. Badania wskazują, iż negatywne porównywanie się z innymi osobami stanowi źródło niepotrzebnego stresu, niepokoju, doprowadza do rozwoju depresji, w skrajnych przypadkach może zwiększać ryzyko występowania prób samobójczych.

Niekonstruktywne przeżywanie przeszłości

Z wydarzeń mających miejsce w przeszłości warto wyciągać odpowiednie wnioski – tak by w przyszłości uniknąć popełniania podobnych błędów. Stałe przeżywanie sytuacji mocno nieaktualnych, rozdrapywanie porażek i dosypywanie soli do „starych ran” jest mocno niekonstruktywne, wpływa negatywnie na podejmowane decyzje i motywację do działania. Tego, co już się wydarzyło, nie sposób zmienić – kształtować można jednak swoją przyszłość. Rozpamiętując nieudane próby związane z poprawą estetyki sylwetki, warto rzeczowo zastanowić się nad realnymi przyczynami porażki – zbędne emocje utrudnią właściwą ocenę sytuacji i przejście do działania.

Przekonywanie siebie samego o swojej własnej beznadziejności

„Jestem gruby i brzydki”, „nie uda mi się”, „nie dam rady”, „nie jestem wystarczając dobry”, „jestem skazany na porażkę” – to tylko wybrane sposoby na skuteczne utwierdzanie się w przekonaniu o swojej własnej beznadziejności. Konsekwencją jest obniżenie poczucia własnej wartości, kompleksy, frustracje… A można ich uniknąć, ucząc się bycia dla siebie dobrym. Bo jeśli my sami siebie nie docenimy, to kto to zrobi? A sposób myślenia w prosty sposób wpływa na emocje i zachowania, odbierając lub dodając siły do działania. Nie warto być swoim własnym wrogiem i największym krytykiem.

Strach przed porażką i popełnianiem błędów

A tak naprawdę nie myli się nigdy i nie popełnia błędów, tylko ten, kto nic nie robi. Lęk przed niepowodzeniem może być na tyle silny, iż skutecznie odbiera chęci do jakiegokolwiek działania. Lęk można jednak złagodzić – szukając sprawdzonych specjalistów z zakresu zdrowego odżywiania i treningu, wzbogacając swoją wiedzę, a także ucząc się wyciągania konstruktywnych wniosków z popełnianych błędów. Droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest kręta i wyboista, ale nigdy nie dotrzesz do celu, jeśli nie odważysz się podjąć pewnego ryzyka.

Podsumowanie

Nie musisz być skazany na mało estetyczną sylwetkę. Właściwe odżywianie i regularna aktywność to jedno, druga sprawa – nie mniej ważna, to kwestia Twojego podejścia i nastawienia względem siebie samego i otaczającego świata. Wiedz, iż osobom negatywnie porównującymi się z innymi, żyjącym w przeszłości i bojącym się porażki – jest znacznie trudniej osiągnąć sukces.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.