Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Niewłaściwe nawyki i estetyka sylwetki

Niewłaściwe nawyki i estetyka sylwetki
Zdrowy i przemyślany sposób odżywiania, regularna i właściwie zaplanowana aktywność fizyczna, wytrwałość w dążeniu do celu, pozytywne nastawienie do siebie i życia – to tylko niektóre cechy i nawyki osób, którym praca nad estetyką sylwetki przynosi zadowalające rezultaty. A jakie są cechy osób, którzy skazani są na porażkę?

Negatywne porównywanie się z innymi

Jednym z najprostszych sposobów na skuteczne zabicie motywacji i zmniejszenie poczucie własnej wartości to negatywne porównywanie się z innymi osobami i stawianie się w pozycji „najgorszego” – bez szans na doścignięcie ideału. Błąd ten jest szczególnie powielany przez osoby, które dopiero rozpoczynają pracę nad estetyką sylwetki – niewłaściwe porównywanie się ze stałymi bywalcami siłowni i osobami, które od dłuższego czasu dbają o sposób odżywiania, może umniejszać dotychczasowe własne osiągnięcia i odbierać chęci do dalszego działania. Badania wskazują, iż negatywne porównywanie się z innymi osobami stanowi źródło niepotrzebnego stresu, niepokoju, doprowadza do rozwoju depresji, w skrajnych przypadkach może zwiększać ryzyko występowania prób samobójczych.

Niekonstruktywne przeżywanie przeszłości

Z wydarzeń mających miejsce w przeszłości warto wyciągać odpowiednie wnioski – tak by w przyszłości uniknąć popełniania podobnych błędów. Stałe przeżywanie sytuacji mocno nieaktualnych, rozdrapywanie porażek i dosypywanie soli do „starych ran” jest mocno niekonstruktywne, wpływa negatywnie na podejmowane decyzje i motywację do działania. Tego co już się wydarzyło nie sposób zmienić – kształtować można jednak swoją przyszłość. Rozpamiętując nieudane próby związane z poprawą estetyki sylwetki, warto rzeczowo zastanowić się nad realnymi przyczynami porażki – zbędne emocje utrudnią właściwą ocenę sytuacji i przejście do działania.

Przekonywanie siebie samego o swojej własnej beznadziejności

„Jestem gruby i brzydki”, „ nie uda mi się”, „nie dam rady”, „nie jestem wystarczając dobry”, „jestem skazany na porażkę” – to tylko wybrane sposoby na skuteczne utwierdzanie się w przekonaniu o swojej własnej beznadziejności. Konsekwencją jest obniżenie poczucia własnej wartości, kompleksy, frustracje… A można ich uniknąć, ucząc się bycia dla siebie dobrym. Bo jeśli my sami siebie nie docenimy, to kto to zrobi? A sposób myślenia w prosty sposób wpływa na emocje i zachowania, odbierając lub dodając siły do działania. Nie warto być swoim własnym wrogiem i największym krytykiem.

Strach przed porażką i popełnianiem błędów

A tak naprawdę nie myli się nigdy i nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Lęk przed niepowodzeniem może być na tyle silny, iż skutecznie odbiera chęci do jakiegokolwiek działania. Lęk można jednak złagodzić – szukając sprawdzonych specjalistów z zakresu zdrowego odżywiania i treningu, wzbogacając swoją wiedzę, a także ucząc się wyciągania konstruktywnych wniosków z popełnianych błędów. Droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest kręta i wyboista, ale nigdy  nie dotrzesz do celu, jeśli nie odważysz się podjąć pewnego ryzyka.

Podsumowanie

Nie musisz być skazany na mało estetyczną sylwetkę. Właściwe odżywianie i regularna aktywność to jedno, druga sprawa – nie mniej ważna, to kwestia Twojego podejścia i nastawienia względem siebie samego i otaczającego świata. Wiedz, iż osobom negatywnie porównującymi się z innymi, żyjącym w przeszłości i  bojącym się porażki – jest znacznie trudniej osiągnąć sukces.

 

W artykule mówimy o: Zdrowie Uroda Odchudzanie Ladies

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 90 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 6000 posiłków i 600 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę