Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego w związkach tyjemy?

Dlaczego w związkach tyjemy?
Gdy wchodzisz w nowy związek, zmienia się cały Twój świat. Zyskujesz przyjaciela i towarzysza swojej codzienności. Okazuje się, że wiele osób zyskuje także dodatkowe kilogramy w pierwszym roku jego trwania, szczególnie w krajach zachodnich. Firma badawcza OnePoll przeprowadziła ankietę wśród 2000 osób pozostających w związkach. Przeciętny uczestnik ankiety przytył ok. 8 kg przez pierwsze dwanaście miesięcy trwania związku. Przyrosty masy ciała częściej zgłaszali mężczyźni niż kobiety. Z czego wynika wzrost masy ciała w związku?

Większa liczba posiłków

W dużej mierze wzrost masy ciała w pierwszym roku nowego związku wynika z naszych zachowań. Kiedy nasza relacja kiełkuje, częściej wybieramy się na miasto do restauracji, spotykamy się w domu na kolację itp. To dobre okazje, żeby się lepiej poznać. W ankiecie 41% osób przypisało wzrost masy ciała zwiększeniu liczby posiłków spożywanych na mieście oraz z dostawą do domu.

Kiepska jakość posiłków

Wiele par stwierdziła, że na przyrost masy ciała wpływało nie tylko jedzenie w restauracjach lub na wynos, ale także jego jakość. Wychodząc gdzieś na posiłek, rzadziej wybieramy zdrowe potrawy. Częściej mamy ochotę na coś ekstra albo na deser, bo w końcu jest okazja. Z psychologicznego punktu widzenia, wspólne jedzenie, czy to w domu, czy na mieście, jest jednym z najpopularniejszych zajęć dla par, ponieważ pozwala to na lepsze poznanie się i silniejszą więź.

Wejście w strefę komfortu

W pewnym momencie związku pojawia się też etap, w którym wpadamy w strefę komfortu i wiele osób przestaje czuć potrzebę dbania o wygląd. To taki czas, kiedy ludzie czują, że nie muszą już próbować przyciągnąć uwagi płci przeciwnej. Jest to kolejny powód zdobywania dodatkowych kilogramów. Większość ankietowanych osób czuła się komfortowo ze swoim nowym partnerem po roku i pięciu miesiącach związku. W przypadku młodszych osób, w wieku od 18 do 24 lat, faza komfortu zaczyna się szybciej, bo już po 10 miesiącach.

Małżeństwo to kolejny etap, kiedy możemy przybrać na wadze

Wyniki ankiety pokazały, że ponad połowa osób przyznała, że przybrała na wadze w pierwszym roku małżeństwa średnio o 8 kg. I ponownie sytuacja ta obejmowała częściej mężczyzn niż kobiety. Największym winowajcą tego przyrostu masy ciała okazały się wymagania, jakie zakłada założenie rodziny, czyli opieka nad dziećmi, praca itp. W natłoku obowiązków ciężko skupić się na własnym ciele.

Warto razem zadbać o zdrowie

Przyrost masy ciała dotyczy wielu nowych par, jednak nie musi tak być. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, żeby pójść do restauracji raz na jakiś czas, ale po bliższym poznaniu się warto poszukać wspólnych pasji i próbować spędzić czas aktywnie. Jeżeli pomiędzy kobietą a mężczyzną wytworzy się ciekawa relacja, wówczas często pasja jednej strony może zainteresować drugą. W końcu nie tylko jedzenie zbliża ludzi, ale przede wszystkim wspólne spędzanie czasu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.