Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Szokujące dane z Wielkiej Brytanii

Szokujące dane z Wielkiej Brytanii
2/3 dzieci poniżej 10 roku życia jest na diecie. Te szokujące dane dotyczą Wielkiej Brytanii jednak również w Polsce coraz częściej słyszy się o maluchach, które nie chcą jeść, bo koledzy im dokuczają, ze są zbyt grube.

Dlaczego dzieci chcą się odchudzać? Uwagi ze strony kolegów, media, pokazujące szczupłe sylwetki - jest wiele czynników, które sprawiają, że na anoreksję cierpią coraz młodsi. W Wielkiej Brytanii prawie jedna czwarta dzieci poniżej 10 roku życia twierdzi, że ma nadwagę. 26% przyznaje się do tego, że zdarza im się pominąć jakiś posiłek z myślą o tym, by schudnąć - podaje Daily Mail.

Aż 1/4 dzieci przyznaje się do tego, że próbowała stosować na sobie różne diety. Z kolei wśród dzieci pomiędzy 11 a 13 rokiem życia ta liczba zwiększa się do 61%. Dzieci przyznają się do tego, że często się ważą i martwią o to, by nie przytyć.

W Wielkiej Brytanii wiele dzieci zmaga się z otyłością. Jest to spowodowane brakiem ruchu, złą dietą i zbyt krótkim snem, który sprawia, że młode osoby nie mają ani chęci ani siły na podejmowanie aktywności. Z kolei media lansują szczupłe sylwetki przez co dziewczynki mówią otwarcie, że w przyszłości zamierzają być na ścisłej diecie, by spełnić te oczekiwania.

W Polsce również problem anoreksji zaczyna dotykać coraz młodszych osób. Zapytaliśmy panią Barbarę, która pracuję na stołówce w jednym z warszawskich gimnazjów, czy zauważyła, że dzieci chcą się odchudzać.

- Mieliśmy kilka przypadków, gdy rodzice przychodzili i prosili, żebyśmy zwracali uwagę, czy córka zjada obiady. Jedna dziewczynka był już bardzo chuda, przekładała część posiłku na talerze koleżanek, część przygniatała innym talerzem. W wakacje rodzice wysłali ją na specjalny obóz i już wygląda dużo lepiej - mówi pani Barbara, która jednak przyznaje, że niemalże w każdej klasie można znaleźć osoby, które się zarzekają, że są na diecie.

Jeśli owa dieta oznacza zmianę nawyków żywieniowych na lepsze i np. rezygnację ze słodyczy czy fast foodów, to dobra wiadomość. Gorzej, jeśli dzieci po prostu przestają jeść.

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl