Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Szokujące dane z Wielkiej Brytanii

2/3 dzieci poniżej 10 roku życia jest na diecie. Te szokujące dane dotyczą Wielkiej Brytanii jednak również w Polsce coraz częściej słyszy się o maluchach, które nie chcą jeść, bo koledzy im dokuczają, ze są zbyt grube.

Dlaczego dzieci chcą się odchudzać? Uwagi ze strony kolegów, media, pokazujące szczupłe sylwetki - jest wiele czynników, które sprawiają, że na anoreksję cierpią coraz młodsi. W Wielkiej Brytanii prawie jedna czwarta dzieci poniżej 10 roku życia twierdzi, że ma nadwagę. 26% przyznaje się do tego, że zdarza im się pominąć jakiś posiłek z myślą o tym, by schudnąć - podaje Daily Mail.

Aż 1/4 dzieci przyznaje się do tego, że próbowała stosować na sobie różne diety. Z kolei wśród dzieci pomiędzy 11 a 13 rokiem życia ta liczba zwiększa się do 61%. Dzieci przyznają się do tego, że często się ważą i martwią o to, by nie przytyć.

W Wielkiej Brytanii wiele dzieci zmaga się z otyłością. Jest to spowodowane brakiem ruchu, złą dietą i zbyt krótkim snem, który sprawia, że młode osoby nie mają ani chęci ani siły na podejmowanie aktywności. Z kolei media lansują szczupłe sylwetki przez co dziewczynki mówią otwarcie, że w przyszłości zamierzają być na ścisłej diecie, by spełnić te oczekiwania.

W Polsce również problem anoreksji zaczyna dotykać coraz młodszych osób. Zapytaliśmy panią Barbarę, która pracuję na stołówce w jednym z warszawskich gimnazjów, czy zauważyła, że dzieci chcą się odchudzać.

- Mieliśmy kilka przypadków, gdy rodzice przychodzili i prosili, żebyśmy zwracali uwagę, czy córka zjada obiady. Jedna dziewczynka był już bardzo chuda, przekładała część posiłku na talerze koleżanek, część przygniatała innym talerzem. W wakacje rodzice wysłali ją na specjalny obóz i już wygląda dużo lepiej - mówi pani Barbara, która jednak przyznaje, że niemalże w każdej klasie można znaleźć osoby, które się zarzekają, że są na diecie.

Jeśli owa dieta oznacza zmianę nawyków żywieniowych na lepsze i np. rezygnację ze słodyczy czy fast foodów, to dobra wiadomość. Gorzej, jeśli dzieci po prostu przestają jeść.

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.