Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Trening 300 – Gerard Butler – przygotowania do roli Leonidasa

Trening 300 – Gerard Butler – przygotowania do roli Leonidasa
Gerard Butler wcielił się w rolę Leonidasa, w głośnym filmie „300” z 2006 roku. Aktor przez kilka miesięcy przygotowywał się do roli m.in. stosując odpowiedni trening CROSSFIT. Uwaga: w filmie nagranym na planie „300” widać m.in. jak aktorzy „dopompowują” swoje mięśnie sztangielkami, na potrzeby filmu. Już sam ten fakt pokazuje jak wiele wspólnego ma współczesne kino z prawdą, w tym historyczną.

Entuzjaści „szybkich efektów” powinni zdawać sobie sprawę, że technika cyfrowa pozwala z każdego zrobić herosa czy kulturystę. Już od wielu lat zdjęcia w gazetach gwiazd różnego formatu są poprawiane, likwiduje się zmarszczki, zmienia kształt sylwetki, wygładza skórę. Dodatkowo odpowiednie oświetlenie i technika zdjęć pozwalają uzyskać pożądany efekt.  Po trzecie – nie raz i nie dwa razy zdarzało się, że aktorzy występujący w filmach wspomagali się np. sterydami anabolicznymi czy hormonem wzrostu. Z tym ostatnim środkiem został złapany Sylvester Stallone. Kolejny z wielkich sam Arnold Schwarzenegger – wiele razy przyznawał się do stosowania różnorakiego dopingu.

To wszystko trzeba mieć na uwadze porównując swoje osiągi i wygląd sylwetki z gwiazdami.

Trening 300 challenge – interwałowy

Co wchodzi w skład treningu?

  • 25 podciągnięć na drążku, 
  • 50 x martwy ciąg
  • 50 pompek (ugięć ramion w podporze), 
  • 50 skoków na skrzynię, 
  • 50 x "zamiatacz podłogi" 
  • 50 x zarzut + wycisnięcie kettle/sztangielki (clean and jerk), 
  • 25 podciągnięć na drążku.

Podciągnięcia – klasyczne, techniczne

W odróżnieniu od siłowych – wolno pracować całym ciałem. To nie jest błąd techniczny, a zamierzone działanie. Najbardziej ambitni mogą robić podciągnięcia siłowe (bez „bujania” ciałem). Fanatycy – mogą podwiesić obciążenie.

Martwy ciąg – klasyczny lub sumo

Zwracamy uwagę by plecy były proste przez cały czas wykonywania tego ćwiczenia. Ciężar dobieramy względem swoich możliwości. Autorzy sugerują ciężar 60 kg. Bardziej ambitni zamiast zwykłego martwego ciągu mogą robić wersję ze szrugsem lub high pull (podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, do mostka).

Pompki – klasyczne, pełne ugięcia ramion

Bardziej ambitni – zamiast zwykłych ugięć w podporze – mogą zrobić pompki na tempa (np. pauza w połowie drogi w dół, na dole, w połowie drogi w górę).

Skoki na skrzynię

Mniej sprawni mogą wchodzić na stepa, skrzynię lub inny przedmiot. Bardziej zaawansowani – wskakują i zeskakują. Można zastąpić np. wysokimi przeskokami przez przeszkodę (np. worki bokserskie).

„Zamiatacz podłogi”

Zwykłe ćwiczenie na brzuch, tyle że robione w trudniejszej wersji, przy wykorzystaniu sztangi trzymanej w rękach. Przypomina „scyzoryki” – ale wykonywane do sztangi.

Podrzut sztangielki

Często, nieprawidłowo ćwiczenie opisywane jest jako wyciskopodrzut – bez fazy zarzucania na bark. W rzeczywistości podrzut obejmuje dwie fazy – umieszczenie ciężaru na barku CLEAN (podnosimy z ziemi) oraz wyrzucenie ciężaru nad głowę JERK. Angielska terminologia jest jednoznaczna CLEAN & JERK (zarzut & wycisnięcie). Bardziej ambitni wykonują pracę tricepsem i barkami, wolno posłużyć się pracą nóg (dynamiczny jerk, press).

Trening kończą podciągnięcia. Nie należy zapominać, że sam nawet najlepszy trening interwałowy jakim jest „300 challenge” nie przyniesie efektów bez zmian w odżywianiu (właściwa dieta), stylu życia oraz uzupełnieniu w postaci aerobów (np. bieganie, marsze, marszo-biegi).