Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Hiking dobry dla ciała i umysłu

Hiking dobry dla ciała i umysłu
Kiedy restrykcje wydają się nie mieć końca, a kolejny weekend z rzędu planujesz spędzić przed telewizorem z paczką chipsów, czas zastanowić się nad zmianą weekendowych przyzwyczajeń. Niektórych rzeczy nie można zmienić dlatego, zamiast użalać się nad obecną sytuacją, zacznij spędzać czas wolny aktywnie, na szlaku!

Hiking to nic innego niż wędrowanie, wielogodzinne wędrowanie po malowniczym terenie, wśród natury, daleko od codziennych zmartwień. Hiking funduje nam niezły wycisk fizyczny, ale nie tylko.

Korzyści fizyczne płynące z hikingu

Dobre dla zdrowia serca

Hiking jest świetny dla zdrowia, szczególnie dla układu krążenia, wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi oraz cholesterol.

Poprawia równowagę

Spacer po szlaku wzmacnia mięśnie nóg, brzucha i rdzenia, co zapewnia stabilność i wzmacnia równowagę. Piesze wędrówki pomagają również zwiększyć ogólną propriocepcję potrzebną do pokonania przeszkód na szlaku, a to także poprawia równowagę.

Wzmacnia mięśnie

Wędrówki piesze angażują prawie wszystkie duże grupy mięśni. Wchodzenie pod górę angażuje mięśnie nóg i pośladki, a schodzenie w dół łydki, kostki, biodra i brzuch. Chcąc wzmocnić mięśnie ramion i pleców możesz wędrować z obciążonym plecakiem lub z kijkami trekkingowymi.

Korzyści psychiczne płynące z hikingu

Łagodzi stres

Kontakt z naturą pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i samopoczucie oraz łagodzi stres. Obcowanie z naturą pozwala nam samym bardziej uczestniczyć w naszym własnym życiu.

Odpoczynek od technologii

Wszyscy jesteśmy coraz bardziej uzależnienie od technologii, co może przekładać się na obniżone poczucie własnej wartości oraz niepokój. Wyłączenie telefonu podczas wędrówki pozwala nam być bardziej obecnym i oderwać się od presji mediów społecznościowych i wiadomości.

Poprawia poczucie własnej wartości

Rzucając sobie wyzwania, wzmacniamy nasz obraz siebie. Choć wchodzenie pod górę może czasami wydawać się trudne, to zdobycie szczytu sprawi, że poczujesz się silniejszy i bardziej niezależny.

Wycieczka w góry lub do pobliskiego lasu z pewnością poprawi Twoje zdrowie fizyczne i naładuje Cię dobrą energią na dłuższy czas. Choć wielogodzinne chodzenie może być męczące, jednak na końcu wędrówki na Twojej twarzy pojawi się uśmiech i spokój, którego nie doświadczysz, leżąc przed telewizorem! 

Wybierając się na dłuższą wędrówkę, pamiętaj o zabraniu ze sobą wygodnych butów, wody i sycących przekąsek. Najlepiej sprawdzą się batoniki proteinowe!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.