Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zdjęcia z portali społecznościowych a rzeczywistość

Internet pełen jest motywacyjnych zdjęć. Idealne, wysportowane i opalone ciała młodych kobiet i mężczyzn pojawiają się na każdym kroku. Ich zadaniem jest zmotywować nas do działania. Częściowo tak właśnie na nas wpływają. Jest jednak również druga strona medalu.

Motywacyjne zdjęcia, które widzimy każdego dnia działają na większość z nas motywująco. Zachęcają do „walki” o idealną sylwetkę. Motywują do trzymania diety i regularnego trenowania. Ten aspekt należy uznać za w pełni pozytywny. Z drugiej strony jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że zdjęcia, które zamieszczane są na portalach społecznościowych z reguły dalekie są od rzeczywistości.

Zdjęcia, które widzimy nie zostały wykonane przypadkowo. Nie przedstawiają osób w pozach, które mogłyby ukazywać ich jakiekolwiek mankamenty. Zdjęcia, które widzimy są z reguły pozowane, wykonuje się ich kilka lub nawet kilkanaście i wybiera z nich najlepsze. Są one również ulepszane przy pomocy filtrów lub programów do obróbki zdjęć.

Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że większość osób nie jest w stanie trzymać topowej formy przez 365 dni w roku. Z tego też powodu decydują się na sesję zdjęciową  wtedy, gdy znajdują się w swojej najlepszej formie. Zdjęcia z takiej sesji mogą być później wykorzystywane przez cały rok.

Nic w tym złego, jeśli zdajemy sobie z tego sprawę

Gorzej, jeśli traktujemy to, co widzimy na zdjęciach jako rzeczywistość i zaczynamy stawiać przed sobą nierealne do osiągnięcia cele. Zaczynamy dążyć do tego, co tak naprawdę nie istnieje. W rezultacie jesteśmy nieustannie niezadowoleni z tego, co udało nam się osiągnąć. Mimo tego, że wykonaliśmy ogromny progres, czujemy się lepiej, wyglądamy lepiej i jesteśmy bardziej sprawni.

Na co dzień, bez Photoshopa i wybierania najlepszego kadru, dostrzegamy swoje małe mankamenty. Widzimy, że brzuch nie jest zupełnie płaski, gdy siedzimy. Widzimy, że skóra nie jest idealnie gładka i jednolita. Zaczynamy doszukiwać się problemów tam, gdzie tak naprawdę ich nie ma.

Na niektóre osoby może to wpływać motywująco, są jednak i takie, a osobiście mam wrażenie, że jest ich naprawdę wiele, które pogrążają się przez to w wiecznym niezadowoleniu z siebie. Tracą na poczuciu własnej wartości. Często również podejmują w ten sposób działania, które wpływają na niekorzyść ich zdrowia i wyglądu. Chociażby przez nieustanne bycie na destrukcyjnej dla organizmu redukcji.

Podsumowanie

Zdjęcia na portalach społecznościowych mogą stanowić świetne źródło motywacji. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to, co ukazują nie odzwierciedla stuprocentowo rzeczywistości.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.