Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co zrobić w dni, kiedy nie możesz wstać z łóżka?

Co zrobić w dni, kiedy nie możesz wstać z łóżka?
Wstawanie rano z łóżka dla wielu z nas jest niestety przykrym obowiązkiem. Zwłaszcza teraz, w okresie jesiennym, gdy rano jest ciemno, chłodno i ponuro, nie masz na to ochoty i z chęcią zaszyłbyś się pod ciepłą kołderką. Długie pobudki i leżenie w łóżku zwykle nie są dobrą "jaskółką" na dłuższą metę. Może to zwiastować pojawienie się poważnego problemu takiego jak depresja czy stany lękowe. Spróbuj jednak znaleźć rozwiązanie i skorzystaj z kilku wskazówek.

Poproś kogoś o pomoc

Partner czy członkowie rodziny mogą być nieocenionym wsparciem w codziennym wstawaniu z łóżka. Jeśli masz problem, by wyjść z sypialni o odpowiedniej godzinie, poproś, by obudził Cię partner albo ktoś, z kim mieszkasz. Możesz też umówić się z kimś bliskim, aby zadzwonił do Ciebie każdego ranka, a później co jakiś czas kontrolnie sprawdzał, czy na pewno wstałeś.

Pomyśl o miłych chwilach, jakie Cię czekają

Jak wstać z łóżka? Pomyśl o miłych chwilach, jakie na Ciebie czekająKiedy masz naprawdę podły poranek, pomyśl o czymś miłym, co Ci się przydarzy lub o czymś, co lubisz w swojej codziennej rutynie. Być może będzie to kawa wypita w Twojej ulubionej kawiarni? Ciepły i przyjemny prysznic o poranku, który pomoże Ci się rozbudzić? Smaczny lunch zjedzony w towarzystwie osoby, którą lubisz? Wyobraź sobie ten moment. Coś, co zachęci Cię do wstania.

Małymi krokami do przodu

Jeśli nadchodzący dzień wydaje się przytłaczający, postaraj się nie myśleć o tym. Zamiast tego skoncentruj się na danej chwili. Na tym, co jest tu i teraz. Zacznij po kolei. Pomyśl, że najpierw musisz tylko iść pod prysznic. Kiedy to zrobisz, powiedz sobie, że musisz się tylko ubrać, a potem zrobić śniadanie. Krok po kroku.

Włącz ulubioną muzykę

Jak wstać z łóżka? Pomyśl o miłych chwilach, jakie na Ciebie czekająW poprawie nastroju bardzo często pomaga nam włączenie ulubionej piosenki. Warto spróbować włączyć muzykę, którą lubisz w czasie pobudki. Może dysponujesz sprzętem, który włączy się automatycznie o konkretnej godzinie, a z jego głośników usłyszysz zachęcający do wstania utwór? Poświęć chwilę na rozciągnięcie, kołysanie się w rytm muzyki, a poranne wstawanie z pewnością będzie łatwiejsze.

Wyjdź na zewnątrz

Jeśli masz taką możliwość, to zaraz po wstaniu wystaw twarz na słońce i wyjdź boso do ogrodu na trawę. Poranny kontakt z naturą poprawi Twoją koncentrację i zadziała pozytywnie na samopoczucie i wytwarzanie hormonów szczęścia.

Nie czuj wyrzutów sumienia

Jak wstać z łóżka? Nie czuj wyrzutów sumieniaJeśli z trudnością wstałeś z łóżka i przez to nie zrobiłeś wszystkiego, co miałeś w planach, to nic. Nie obwiniaj się i nie wpędzaj się w poczucie winy. Takie dni też są potrzebne, by poczuć się lepiej. Postaraj się następnego dnia wstać o tej godzinie, o której sobie zaplanowałeś, a w ciągu dnia spróbuj znaleźć czas na relaks i odpoczynek. Niekoniecznie w formie drzemki.

Nie bój się zgłosić po pomoc

Jeśli często zdarza się, że nie możesz wstać rano z łóżka, brakuje Ci motywacji do działania, rozważ współpracę ze specjalistą ds. zdrowia psychicznego. Być może wizyta u psychiatry lub psychologa pozwoli przyjrzeć się bliżej problemom, z jakimi się borykasz i zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Nie bój się tego i w razie konieczności sięgnij po pomoc!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.