Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy kobiety powinny pić białko serwatkowe po treningu?

Czy kobiety powinny pić białko serwatkowe po treningu?
Coraz większe grono Pań prowadzi aktywny tryb życia, chce dbać o swoje zdrowie i wygląd. Jednym z głównych powodów jest zrzucenie nadmiernej ilości kilogramów. Ćwiczenia fizyczne i zdrowe odżywianie prowadzi do wysportowanej sylwetki.

Wiele kobiet zastanawia się, czy stosować suplementację. W tym artykule pragniemy poruszyć często zadawane nam pytania na temat suplementacji odżywką białkową.

Czym jest odżywka białkowa?

Głównym składnikiem odżywki białkowej jest białko. Jeden z makroskładników odpowiedzialnych za utrzymanie naszego ciała w zdrowiu. Jeden z 3 elementów pełnowartościowej diety. Jest budulcem mięśniowym, pozwala utrzymać masę mięśniową oraz pomaga w jej dalszym rozwoju. Osoby aktywne fizycznie mają większe zapotrzebowanie na białko, ale nie zawsze są w stanie dostarczyć odpowiednią ilość z pożywienia, wtedy sprawdza się sproszkowana forma białka w postaci odżywki proteinowej.

Czy odżywka białkowa to dobry wybór dla kobiet?

Oczywiście, że tak. Stosując białko serwatkowe po treningu chronimy nasze mięśnie i umożliwiamy im szybszą regenerację po zakończonym wysiłku. Dostarczenie aminokwasów zapobiega katabolizmowi mięśniowemu. Nasze zniszczone podczas treningu włókna mięśniowe potrzebują „paliwa” i odżywienia, aby móc się prawidłowo rozwijać. Białko jest rozkładane na aminokwasy, które są uzupełnieniem dla zniszczonych tkanek mięśniowych. Jeśli nie dostarczymy odpowiedniego uzupełnienia po ukończonym treningu, nasze ciało narażamy na spadek masy, niekoniecznie tłuszczowej. Warto temu zapobiec, stosując odżywkę białkową od razu po ukończonym treningu, następnie po upływie 30-60 minutach skonsumować posiłek.

Zalety spożywania odżywki białkowej

  • Badania potwierdzają, że większa ilość białka w diecie przyspiesza przemianę materii nawet o 25%, co jest pomocne w zrzuceniu zbędnych kilogramów.
  • Jest świetnym uzupełnieniem aminokwasów po ukończonym treningu.
  • Przyspiesza regenerację tkanki mięśniowej.
  • Zapobiega katabolizmowi mięśniowemu.

Jaką odżywkę białkową najlepiej wybrać?

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór w odżywkach proteinowych. Prawie każda firma sprzedająca odżywki dla sportowców posiada w swojej ofercie białko serwatkowe. Wyróżniamy 3 rodzaje białka serwatkowego. WPC, WPI i WPH. Różnią się szybkością wchłaniania do organizmu i jakością.

Dobrym wyborem będzie WPC - koncentrat białka serwatki. Natomiast dla Pań z nietolerancją laktozy polecamy zdecydowanie WPI - izolat białka serwatki. WPH - hydrolizat białka serwatki dedykowany jest dla wyższego stopnia zaawansowania.

Przestrzegamy przed zakupem sproszkowanej serwatki, ta może się przyczynić do otyłości.

Czym się kierować kupując taką odżywkę?

Warto zwrócić uwagę na jakość. Lepiej wybierać produkty bez dodatku węglowodanów oraz z minimalną zawartością tłuszczy. Zwracajmy uwagę na jakość! Sprawdzajmy opisy na opakowaniach, ile jest samego „białka w białku”. Serwatka posiada bardzo dobry aminogram, ma również najlepsze wartości biologiczne. Warto zwrócić uwagę na cenę oraz rozpuszczalność produktu. Odżywki białkowe można kupić w opakowaniach o różnej gramaturze. Dostępne są nawet 25 gramowe próbki. Wybór odżywek jest ogromny, zalecamy jednak kupować odżywki od renomowanych znanych marek w sprawdzonych sklepach.

Podsumowanie

Drogie Panie! Nie bójcie się suplementacji odżywkami białkowymi. Owa suplementacja niesie ze sobą wiele korzyści i w połączeniu z treningiem i prawidłowym, racjonalnym żywieniem pozwoli nam uzyskać zaskakujące efekty oraz zdrową wymarzoną figurę.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.