Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dobry trening – fantastyczny seks

Dobry trening – fantastyczny seks
W jaki sposób „podkręcić” swój organizm, by seks stał się bardziej satysfakcjonujący lub też by odzyskać ochotę na igraszki w sypialni? Odpowiedź jest banalnie prosta…

Trening czyni mistrza!

Seks sam w sobie jest intensywną aktywnością fizyczną, podczas której organizm musi wykazać się zarówno siłą jak i wytrzymałością. Dzięki regularnym ćwiczeniom te dwie cechy ulegają znacznej poprawie, a fakt, że stajemy się bardziej zręczni, a ciała elastyczne i gibkie, na pewno przełoży się na jakość seksu i pozwoli zminimalizować ryzyko kontuzji (takich jak np.: naciągnięcie mięśni). U osób, które nie mogą się pochwalić dobrą formą fizyczną, ochota na kontakty seksualne zmniejsza się lub zanika. Ich libido jest niewielkie, a niska wydolność tlenowa sprawia, że w sypialni męczą się o wiele szybciej.

Aktywność fizyczna vs seks

Wysiłek fizyczny sprawia, że poprawie ulega sprawność seksualna. Dzieje się tak, gdyż:

  • zwiększa się wytrzymałość mięśni
  • poprawia się mobilność ruchowa
  • wzrasta wytrzymałość seksualna
  • wzmaga się ukrwienie narządów płciowych

Większa pewność siebie i świadomość swojego ciała prowadzi do większego popędu seksualnego – to fakt niepodważalny.

Gdy czujesz się gruba, masz poczucie zaniedbania, wstydzisz się rozebrać i dbasz o to, by podczas kontaktów intymnych światło było zawsze zgaszone, to ani ty, ani twój partner nie będziecie usatysfakcjonowani kontaktami seksualnymi.

Niezmiernie istotnym aspektem dobrego seksu jest to, by czuć się pożądaną i seksowną. Osoby trenujące czują się lepiej w swoim ciele, są z siebie zadowolone, więc chętniej chcą je pokazywać. Im regularniejsze ćwiczenia, tym większy ich pozytywny wpływ nie tylko na  tylko na jakość naszego ciała, lecz również na psychikę i popęd seksualny. Osoba sprawna fizycznie jest bardziej aktywna podczas „łóżkowych igraszek”.

Rola testosteronu

Zwiększony poziom testosteronu proporcjonalnie wpływa na wzrost popędu płciowego. Udowodniono, że wyższy poziom tego hormonu u mężczyzn prowadzi do:

  • częstszych erekcji
  • większego libido
  • spowolnienia procesów starzenia
  • zwiększenia masy mięśniowej
  • poprawy gęstości kości

U kobiet zaś:

  • zwiększa podniecenie seksualne
  • prowadzi do częstszego seksu
  • poprawia nastrój oraz poziom energii, co również pozytywne wpływa na ochotę na kontakty seksualne
  • tak jak u mężczyzn wpływa na większą masę mięśniową oraz kostną

Zwiększony poziom testosteronu łagodzi stany depresyjne oraz skutki chronicznego zmęczenia, które, jak dobrze wiemy, nie sprzyjają spełnieniu w życiu seksualnym.

Let's talk about sex, baby

Nie da się więc ukryć, że regularny trening utrzymujący ciało i umysł w dobrej formie, znacząco oddziałuje na jakość życia seksualnego. Wysiłek fizyczny sprawia, że możemy się wyładować i jesteśmy mniej zestresowani w codziennym życiu. A im mniej stresu, tym większa ochota na łóżkowe igraszki. Dzięki aktywności ruchowej budujemy lepszą kondycję oraz uczymy się kontrolować oddech, a są to istotne elementy udanego seksu. No chyba, że satysfakcjonują was krótkie dystanse zakończone zasapaniem i radością nie z satysfakcjonującego orgazmu, lecz z tego, że udało się przetrwać ;)

Zatem, jeżeli dbasz o siebie, trenujesz (lecz nie przetrenowujesz się) i przykładasz należytą wagę do diety, to wysokie libido i udane życie seksualne masz gwarantowane. Ale jeżeli chciałbyś stracić ochotę na seks i lubisz, gdy otłuszczony brzuch zasłania stopy, to unikanie wysiłku fizycznego, alkohol, papierosy oraz inne używki, a także niezdrowe, wysoko przetworzone jedzenie powinny załatwić sprawę.

Źródła: Ruda_29 Konsultacje

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.