Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Trening w walce z uzależnieniami - dlaczego jest ważny?

Trening w walce z uzależnieniami - dlaczego jest ważny?
Powrót do pełni zdrowia nie jest łatwy. Niezależnie od tego, czy wracasz do treningów po urazie, wypadku czy silnym uzależnieniu, droga ta zawsze jest wymagająca. Przede wszystkim powinna rozpocząć się od dobrego planu treningowego i odpowiedniego podejścia wysiłkowego, jak i emocjonalnego.

Musimy pamiętać również o tym, że zanim weźmiemy się za trening powinniśmy uzyskać zgodę od lekarza prowadzącego, który to podejmuje decyzje dotyczące naszego zdrowia. Tego typu odpowiedzialności nie biorą za Ciebie forumowi doradcy czy autorzy artykułów, jak ten, który obecnie czytasz. Są one jedynie pewną wskazówką.

O czym należy pamiętać?

1. Wybierając wysiłek fizyczny, musimy mieć pewność, że nie wpływa on negatywnie na problem, z jakim do tej pory się borykaliśmy.

Przykładowo, osoby uzależnione od kokainy nie będą mogły biegać, gdyż zbyt ciężki wysiłek tego typu może powodować u nich arytmię serca. Aktywność fizyczna, jej intensywność, powinna być dostosowana do możliwości pacjenta, zaczynając od treningów o niskiej intensywności.

2. Trening powinien sprawiać Ci przyjemność.

Wysiłek wpływa na Twój umysł i nastrój. Jeśli będzie sprawiał Ci radość, to istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że pozbędziesz się uzależnienia i szybciej wrócisz do formy.

3. Pamiętaj, że trening wpływa na całe Twoje ciało.

Poprzez zwiększony wysiłek fizyczny pracują wszystkie organy wewnętrzne, układ sercowo-naczyniowy, układ nerwowy, układ hormonalny, które są kluczowymi układami naszego ciała, jeżeli mowa o przywróceniu równowagi zdrowotnej organizmu. 

4. Ćwiczenia budują pewność siebie, sprawiają, że wyglądasz lepiej i masz więcej energii.

Trening fizyczny pomaga dotlenić i odżywić tkanki w ciele. Dzięki wysiłkowi, więcej tlenu i składników odżywczych zaczyna krążyć po organizmie, poprawia się Twój wygląd skóry i włosów, ciało prezentuje się zdrowiej i atrakcyjniej, dzięki temu rośnie pewność siebie, która jest szalenie ważna przy wychodzeniu z nałogu. 

5. Treningi dają możliwość pozyskania wsparcia.

Trenując, wychodzimy do ludzi, mamy możliwość spotkania się z innymi osobami. Jest to bardzo ważny element rehabilitacji. Nic tak nie zbliża dwóch osób, jak wspólna pasja, czy nawet wspólne problemy. Siłownia czy inne zajęcia z aktywności fizycznej, dają okazje do tego, aby się wygadać, wyrzucić z siebie to, co nas męczy i sprawia nam problemy. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.